Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyMAŁGORZATA MAJERCZYK - MALARSTWO


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-06-13 13:25 -+


Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów na wernisaż Małgorzaty Majerczyk, który odbędzie się w dniu 14 czerwca 2019 roku o godz. 18:00.

MAŁGORZATA MAJERCZYK - MALARSTWO
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-06-14 godz. 18:00
do 2019-07-10

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Podczas wernisażu
WSTĘP BEZPŁATNY.


Malarstwo jest dla mnie formą ekspresji, za pomocą której mogę podzielić się swoimi wewnętrznymi przemyśleniami. Stanowi ono również sposób pokazania złożoności ludzkiej natury, mało interesuje mnie piękno zewnętrznych form chcę by to było coś nienazwane ,niewysłowione ,interesuje mnie jakaś głęboka ,wewnętrzna, święta esencja. To, czego najgorliwiej szukam w malarstwie to pokusa wcielania się w ciała i dusze mocą jakiejś reinkarnacji ,szukam drogi ,która nie będzie jałowa. Chcę odkryć to, czego przedsmak mam już w swoim wnętrzu jak góralskie dziecko, które usłyszawszy o morzu, pragnie zanurzyć się w fale. Przytoczę tu słowa Einsteina: ‘Najpiękniejszym przeżyciem, jakiego możemy doświadczyć jest przeżycie mistyczne. Zaglądając w głąb rzeczy największych nie tracimy poczucia obcowania z tajemnicą” .Dzisiaj w szerokim obszarze kultury problem braku uwagi na wrażliwość jest mocno widoczny i odczuwalny, Myślę, że wrażliwość rodzi się z bólu człowieka, dlatego też zatracenie tej cechy mogłoby być rodzajem kalectwa, również intelektualnego. Można by odwołać się w tym miejscu do XVII-wiecznego myśliciela, Blaise Pascala ,który pisał: Ludzie, którzy nawykli sądzić uczuciem, nie pojmują zgoła procesu rozumowania chcą bowiem od razu ogarnąć rzecz jednym spojrzeniem i nie są przyzwyczajeni do szukania zasad. Drudzy przeciwnie, którzy przyzwyczajeni rozumować na podstawie zasad, nie pojmują zgoła spraw uczucia, szukając w nich zasad i nie umiejąc patrzeć jednym rzutem.

Na koniec zacytuję jeszcze zdanie z wiersza niemieckiego poety Friedricha Hólderlina:„Znakiem jesteśmy niewytłumaczalnym”.

Małgorzata Majerczyk ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego im. Modrzejewskiej w Zakopanem (1992) - specjalność Technik Tkactwa Artystycznego. Uczęszczała również do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (1994-1997). Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach - wydział artystyczny. Dyplom licencjacki z wyróżnieniem otrzymała w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna (2010), dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa, prof. Janusza Karbowniczka (2010), a dyplom magisterski w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały (2012). Małgorzata Majerczyk jest autorką licznych wystaw indywiadualnych, które prezentowane były zarówno w Polsce jak i za granicą, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach krajowych i zagranicznych.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 5623363 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ