Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„Obrazy z mojego życia” w Galerii JDK


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2017-06-19 11:24 -+


Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac malarskich Slavo Čupila „Obrazy z mojego życia”.

„Obrazy z mojego życia” w Galerii JDK
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2017-06-08 godz. 18:00
do 2017-07-08

Miejsce:
Jasielski Dom Kultury
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 8 czerwca br⋅o godz. 18.00 w Galerii JDK.

Na wystawie, która będzie czynna do 8 lipca br⋅obejrzeć będzie można kilkadziesiąt akwareli i prac olejnych, poprzez które Slavo Čupil opowiada historie ostatnich kilkunastu lat swojego życia. - Wypowiadam się artystycznie poprzez akwarele, malarstwo olejne, rysunki. Są to techniki, które towarzyszą mi w mojej przygodzie ze sztuką. Moje obrazy bez względu na technikę wykonania i materiał są odbiciem mojego życia z ostatnich 10-15 lat – mówi malarz. Te prace to ślady wielu podróży i miejsc zamieszkania na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Austrii oraz w Polsce. - Świat moich obrazów koncentruje się wokół dwóch kluczowych tematów mających dla mnie wymiar filozoficzny: rytm wielkich miast, krajobraz-zielony ślad. One wywołują we mnie odczucia romantyczne, czasami wprawiają w melancholię. – podkreśla artysta.

Slavo Čupil - malarz, dr filozofii, metodyk i pedagog urodził się 16 czerwca 1948 roku w Petkovciach, w powiecie Vranov nad Topl΄ou (Słowacja). Malować zaczął już w szkole podstawowej. Następnie kształcił się w Średniej Szkole Artystycznej w Bratysławie(1962-1967). Studiował na FF UPJŠ (1972-1977) w Prešovie. W 1985 roku uzyskał tytuł doktora filozofii na Pedagogicznym Fakultecie Filozoficznym UPJŠ w Prešovie. Po studiach pracował w różnych instytucjach kultury na terenie miasta i powiatu Vranov na różnych stanowiskach. Był metodykiem, kierownikiem wydziału, dyrektorem. Równocześnie uczył rysunku w artystycznej szkole podstawowej. Po latach wrócił do zawodu pedagoga. Efektem jego pracy pedagogicznej były liczne wystawy i konkursy, w których prace uczniów Slavo Čupila były zauważane i nagradzane. Od 2013 roku jest członkiem grupy artystycznej „L΄Art per l΄Art” z Francji i „Painting the World” z Rosji.


TAGI: Jasielski Dom Kultury

STATSTYKA:

Jesteś naszym 4021927 gościem.
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.