Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyPolaków sen o Niepodległej na pocztówkach z początku XX w.


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2018-01-13 00:31 -+


Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wyjątkową wystawę pt. „Polaków sen o Niepodległej na pocztówkach z początku XX w.” Wernisaż wystawy odbędzie się 19 stycznia o godz. 17.00.

Polaków sen o Niepodległej na pocztówkach z początku XX w.
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2018-01-19 godz. 17:00
do 2018-02-28

Miejsce:
Muzeum Regionalne w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

5 grudnia 2017 r. obchodami 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego zainaugurowano w Jaśle obchody 100-Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla uczczenia tego wydarzenia zaplanowano cykl imprez okolicznościowych. Jedną z nich jest przygotowana przez Muzeum Regionalne w Jaśle wystawa pod tytułem: „Polaków sen o Niepodległej na pocztówkach z początku XX w.” Na wystawie zaprezentowano 700 kart pocztowych z pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Są to karty o tematyce historycznej i patriotycznej. Ilustrują one dążenia społeczeństwa polskiego do odzyskania niepodległości i walkę o granicę odrodzonego państwa polskiego. W tamtych czasach pocztówka była nie tylko sposobem przekazywania informacji i komunikacji między ludźmi ale również elementem propagandy i walki politycznej. Czytaj więcej⇒

STATSTYKA:

Jesteś naszym 4052855 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.