Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„SzymbART w Kasztelu”


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2018-03-12 20:46 -+


WYSTAWA DOROBKU UCZESTNIKÓW SYMPOZJÓW ARTYSTYCZNYCH - PEDAGOGÓW UCZELNI ARTYSTYCZNYCH ORGANIZOWANYCH W LATACH 2011 - 2016 W SZYMBARKU K. GORLIC / Finisaż wystawy dnia 27 kwietnia 2018 / godz. 17.17 / foyer kasztelu

„SzymbART w Kasztelu”
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2018-03-30
do 2018-04-27 godz. 17:17-19:0

Miejsce:
Kasztel w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

GŁÓWNI ORGANIZATORZY I POMYSŁODAWCY PROJEKTU „SzymbART 2011-2016”
• INSTYTUT FILOZOFII UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO
• WYDZIAŁ SZTUKI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO
• MUZEUM - DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH, ODDZIAŁ OŚRODEK KONFERENCYJNO-WYSTAWIENNICZY KASZTEL W SZYMBARKU

Koordynatorzy logistyki projektu i ostatniej z cyklu wystawy: prof.UR Marek A. Olszyński, prof. UR Antoni Nikiel, Maciej Śliwiak, Magdalena Skowron – Wydział Sztuki UR
Projekt katalogu i wkładki: prof. Jan Ferenc – UMCS Lublin, projekt plakatu: Maciej Śliwiak – student WS UR

Podstawowym celem kilku edycji sympozjum artystyczno–naukowego w Szymbarku k. Gorlic była konfrontacja różnych środowisk akademickich i porównanie ich systemów dydaktycznych. Najważniejszym elementem tego projektu były cyklicznie prowadzone warsztaty i plenery artystyczne dla studentów i kadry dydaktycznej z poszczególnych ośrodków akademickich oraz panele dyskusyjne. Każda taka edycja sympozjum dokumentowana była publikacją prezentującą prace powstałe w czasie jego trwania, tekstami teoretycznymi i wypowiedziami pedagogów, studentów oraz krytyków sztuki. Tematyka sympozjów rozpatrywana był przede wszystkim w ujęciu filozoficznym i socjologicznym podczas spotkań dyskutowano między innymi o najnowszych badaniach z zakresu
psychologii twórczości i recepcji sztuki, analizowano biologiczne, społeczne i kulturowe uwarunkowania działań i potrzeb artystycznych człowieka. Zagadnienia takie rozważano także w perspektywie interdyscyplinarnej, wskazując na inspirujące, wzajemne oddziaływania różnych dziedzin sztuki.
Pomimo wielostronnej i zróżnicowanej tematyki tych spotkań, uczestnicy sympozjów byli zgodni, iż sprawowanie rzetelnej i odpowiedzialnej opieki artystycznej nad młodymi adeptami sztuk pięknych, konsekwentne stymulowanie rozwoju ich twórczej osobowości, angażowanie studentów w działania organizacyjne i promocyjne to najskuteczniejsze pola oddziaływań artystycznych i wychowawczych, jakie mają do dyspozycji artyści-pedagodzy.
W sympozjach tych brali udział studenci i wykładowcy – między innymi: Instytutu Pedagogicznego PWSZ w Nowym Sączu, Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ASP w Krakowie, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu i ASP w Poznaniu oraz imiennie zapraszani goście – wykładowcy i pedagodzy średnich szkól plastycznych, między innymi w Krośnie, Warszawie i Supraślu.
Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia był Wydział Sztuki i Instytut Filozofii UR oraz Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach, oddział Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”.

STATSTYKA:

Jesteś naszym 4052955 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.