Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyTłumacz emocji, czyli „Obserwacje” Piotra Betleja w Galerii JDK


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2017-07-11 12:00 -+


„Obserwacje” to tytuł wystawy Piotra Betleja, która będzie prezentowana w Jasielskim Domu Kultury do 15 sierpnia br⋅Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się w Galerii Jasielskiego Domu Kultury, 14 lipca br⋅o godz. 18.00.

Tłumacz emocji, czyli „Obserwacje” Piotra Betleja w Galerii JDK
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2017-07-14 godz. 18:00
do 2017-08-15

Miejsce:
Jasielski Dom Kultury
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.Piotr Betlej urodził się w Jaśle 1972 r⋅i tu rozpoczął swoją przygodę ze sztuką. Maluje i rysuje od dzieciństwa. Uczęszczał na zajęcia z rzeźby i ceramiki do Domu Kultury w Niegłowicach i tam też – w wieku 15 lat - miał swoją pierwszą wystawę malarstwa. Swoje zainteresowania artystyczne kontynuował w Liceum Plastycznym w Jarosławiu oraz na Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie. Do Jasła wrócił na 4 lata, udzielając sie w Rafineryjnym Domu Kultury. Po tym czasie wyjechał do Paryża, gdzie doskonali swój warsztat. Piotr Betlej uprawia głównie malarstwo i rysunek figuratywny. Zajmuje się również rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Rysuje realistycznie, przetwarzając po swojemu obraz świata, a inspiracje czerpie z otoczenia. Przyznaje, że radość bycia tłumaczem emocji na obrazy, jest najbardziej istotną rzeczą w jego życiu.

Bierze udział w licznych wystawach w: Polsce, Francji, USA i Słowacji. Na swoim koncie ma wiele nagród, które zdobył w Salonach Artystycznych. Pracuje cyklami tematycznymi - po wyczerpaniu tematu, zatrzymuje się. Zależy mu na świeżości pracy, nowym podejściu do tego, co robi. Chce w ten sposób uniknąć powtarzalności, automatyzmu. Satysfakcjonuje go intelektualna praca, jaka dokonuje się w procesie tworzenia.


TAGI: Jasielski Dom Kultury

STATSTYKA:

Jesteś naszym 4021491 gościem.
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.