Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyDorota Komborska-Szewczyk / EGZALTOWANE FORMY WYRAZU


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2021-05-13 00:48 -+


Serdecznie zapraszamy do Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie ma wernisaż wystawy Doroty Komborskiej-Szewczyk pt. „EGZALTOWANE FORMY WYRAZU”, który odbędzie się 21 maja 2021 r. o godzinie 19:00.

Dorota Komborska-Szewczyk / EGZALTOWANE FORMY WYRAZU

Data wydarzenia:
od 2021-05-21 godz. 19:00
do 2021-06-30

Miejsce:
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

Dorota Komborska-Szewczyk mieszka i tworzy w Jaśle. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła 4 lata temu. Malowanie jest dla Niej sytuacją bardzo osobistą.

Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla. Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy „niesie mnie ona” tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy.

To, że Dorota potrafi przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo jest wielkim szczęściem dla artystki. Komborska – Szewczyk poza malowaniem, działa na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Tak opowiada o swym zaangażowaniu w pomoc innym.

Szczęściem, a zarazem sprawdzianem z własnego człowieczeństwa jest moje działanie na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Uważam, że zdolność pomagania to esencja bycia człowiekiem, dlatego pomagam, bo każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia czyjś świat, a ja dzięki temu odkrywam w sobie radość dzielenia się, co również przekłada się na moją twórczość.

W roku 2019 wzięła udział w zbiorowej wystawie w Treviso (Włochy).
Wystawę będzie można zwiedzać do końca czerwca br.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7554462 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ