Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyNaftowy krajobraz Ziemi Gorlickiej


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2020-09-17 13:44 -+


Serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej, która została przygotowana w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach. Ekspozycja powstała w oparciu o kolekcję archiwalnych zdjęć przedstawiających pejzaż Gorlic i okolicznych miejscowości z „naftą w tle”.

Naftowy krajobraz Ziemi Gorlickiej
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2020-09-15
do 2020-11-06

Miejsce:
Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Ciekawym uzupełnieniem są oryginalne dokumenty oraz przekroje geologiczne szybów kopalnianych z Kobylanki i Krygu. Zostały one wykonane na przełomie XIX i XX wieku. Osobną część stanowi wykaz ponad stu tutejszych „Kopalń ropy naftowej i gazów ziemnych”, które w 1947 r. zostały przejęte na własność państwa.

Na wystawie została przypomniana także postać Ignacego Króla z Krygu. W latach 30-tych ubiegłego stulecia był on założycielem oraz właścicielem jednej z najbardziej dochodowych i największych kopalni na Ziemi Gorlickiej. On także wybudował narożną willę w Gorlicach na ulicy Bieckiej, naprzeciwko dworca. Budynek ten gorliczanie do dziś nazywają „Królówką”.

Wystawa dostępna będzie od 15 września do 6 listopada 2020 r.

Wydarzenie zostało przygotowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Źródło: Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicachfb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7359255 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ