Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyPaweł Wyborski - „Prześwity, obrazy o ikonie”


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2022-06-29 12:54 -+


Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac Pawła Wyborskiego, malarza i socjologa kultury. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Prześwity, obrazy o ikonie”, gdańskiego artysty odbędzie się w czwartek, 30 czerwca br., o godzinie 18.00 w Galerii JDK.

Paweł Wyborski - „Prześwity, obrazy o ikonie”
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2022-06-30 godz. 18:00
do 2022-08-06

Miejsce:
Jasielski Dom Kultury
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

„Prześwity”, są próbą syntetycznego ujęcia większości dotychczasowych cykli obrazów Wyborskiego, inspirowanych w szerokim sensie estetyką ikony. Swoistym dla tego zamysłu jest zwrócenie uwagi nie tyle na jakąś z charakterystyk ikony, ile na ogólną strategię działania malarskiego, polegającego na zróżnicowanych próbach zakrywania czy też zakłócania porządku treści i motywów, jednocześnie z intencją, aby poprzez ten zabieg nadać przedstawieniom dodatkowy sens. Wystawę można zwiedzać do 6 sierpnia br.

Paweł Wyborski (ur. 1975 w Starogardzie Gdańskim).
Malarz i socjolog kultury. Autor sześćdziesięciu dwóch wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (w Holandii, Belgii i Stanach Zjednoczonych). Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych (w Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Hiszpanii, Kazachstanie i Polsce). Wielokrotny laureat stypendium kulturalnego Miasta Gdańska (2016, 2017, 2018, 2019, 2020) oraz stypendium kulturalnego Prezydenta Starogardu Gdańskiego. W 2020 roku finalista konkursowej wystawy „Beyond the Frame” w londyńskiej Orleans House Gallery. Uczestnik międzynarodowych projektów artystycznych: Nowa Ikona oraz Międzynarodowe Warsztaty Ikonopisów w Nowicy. Laureat nagród za działalność artystyczną. Mieszka w Gdańsku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw krajowych, które spotkały się z ciepłym przyjęciem odbiorców.

Prace i bieżące informacje dotyczące twórczości artysty, można znaleźć na jego Facebookowej stronie: www.facebook.com/PawelWyborskiArt lub na Instagramie: pawelwyborski_art


Galeria zdjęć (1)

Paweł Wyborski - „Prześwity, obrazy o ikonie”

TAGI: Jasielski Dom Kultury Jasło Kultura Teatr Kino Galerie Sztuka

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 8942566 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 20.3 °C Prędkość wiatru: 4.1 km/h Kierunek wiatru: 79 °
Ciśnienie: 979 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ