Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyTurniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2020-02-14 03:23 -+


Jasielski Dom Kultury zaprasza dzieci szkół podstawowych, nauczycieli, pedagogów oraz osoby zainteresowane kulturą języka ojczystego, do udziału w eliminacjach rejonowych Turnieju Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”.

Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2020-02-12
do 2020-04-10

Miejsce:
Jasielski Dom Kultury
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Zgłoszenia należy składać w Jasielskim Domu Kultury do 10 kwietnia br., natomiast eliminacje odbędą się 20 kwietnia br. w JDK.

Celem Turnieju jest kształtowanie i doskonalenie umiejętności świadomego, twórczego i kompetentnego posługiwania się językiem polskim oraz uwrażliwienie na negatywne zjawiska występujące w obszarze żywego słowa.

Narzędziami do osiągnięcia tych celów będą: kontakt i praca z dobrą, wartościową literaturą (wybór tekstów, opracowanie, interpretacja), udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z zakresu żywego słowa oraz uczestniczenie w indywidualnych konsultacjach. Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”, jest realizowany wspólnie z placówkami i instytucjami kultury z Sanoka, Krosna i Jasła.

Organizatorzy zwracają się z prośbą o przygotowanie tekstów (proza i wiersz), które zostały wydane w latach 1956-2019. Organizatorzy zachęcają uczniów oraz nauczycieli do faktycznych poszukiwań repertuarowych, wykraczających poza kanon szkolnych lektur. Proszą o wybieranie tekstów zawierających problem lub temat z którym młodzi ludzie będą mogli się identyfikować. Problematyka przygotowanych utworów, powinna być dostosowana do wieku stopnia dojrzałości recytatorów. Tym, którzy zdecydują się na udział w kategorii „Teatr jednego aktora – jednego wiersza” organizatorzy przypominają, że w jej ramach ma być prezentowany zainscenizowany tekst lub kompilacja tekstów literackich.

Organizatorami Turnieju są: Jasielski Dom Kultury w Jaśle, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku oraz Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” w Sanoku. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Kurator Oświaty w Rzeszowie.

Karta zgłoszeń i regulamin do pobrania na stronie www.jdkjaslo.pl, w zakładce „Regulaminy”.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7550047 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ