W Galerii JDK: Barwne dziedzictwo. Zbiory artystyczne Jasielskiego Domu Kultury z przełomu wieków, cz. I


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyW Galerii JDK: Barwne dziedzictwo. Zbiory artystyczne Jasielskiego Domu Kultury z przełomu wieków, cz. I


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2020-10-19 22:42 -+


Do końca listopada br. w Galerii JDK czynna będzie wystawa pt. „Barwne dziedzictwo. Zbiory artystyczne Jasielskiego Domu Kultury z przełomu wieków”, część I. Na ekspozycję składają się prace malarskie odrestaurowane w ramach ubiegłorocznego projektu „Ocalić od zapomnienia. Zbiory artystyczne z przeł

W Galerii JDK: Barwne dziedzictwo. Zbiory artystyczne Jasielskiego Domu Kultury z przełomu wieków, cz. I
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2020-09-29
do 2020-11-30

Miejsce:
Jasielski Dom Kultury
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

Prace będące dziedzictwem kulturowym Jasła, pochodzą ze zbiorów Jasielskiego Domu Kultury. Na wystawie prezentowane są obrazy, które do tej pory nie były pokazywane w całości. Ich twórcy to wybitni przedstawiciele malarstwa lat 60., 70., 80 ubiegłego stulecia. Zbiór zawiera dzieła zakupione w 1969 r. przez Ministerstwo Kultury i Sztuki w ramach nagrody. Ówczesny Powiatowy Dom Kultury w Jaśle został laureatem I miejsca w ogólnopolskim pojedynku placówek kulturalno-oświatowych z okazji 25-lecia PRL. Wśród autorów są nazwiska bardzo liczące się w polskiej plastyce, m.in.: Maria Anto, Stanisław Kucia, Wiesław Szamborski, Maciej Bieniasz, Janina Ożóg – Czarnowska.

W I części wystawy znalazły się również prace pochodzące z lat 70-tych XX wieku, wykonane przez studentów Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Są pokłosiem lipcowego pleneru w 1976 roku, który miał miejsce w Jaśle.
(kp)


≡VIDEO≡

#Jasielski Dom Kultury #Jasło #Kultura #Teatr #Kino #Galerie #Sztuka

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11245086 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.