Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyX ETNOGRAFICZNY RAJD ROWEROWY ŚLADAMI PROF. ROMANA REINFUSSA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2021-09-10 16:22 -+


Stowarzyszenie GorliceBike oraz Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku mają zaszczyt zaprosić na X Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa.

X ETNOGRAFICZNY RAJD ROWEROWY ŚLADAMI PROF. ROMANA REINFUSSA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
2021-09-19


Miejsce:
Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Na uczestników czekają do wyboru 4 trasy rowerowe:

1. Trasa MTB - trudna
około 50 km i 1400m przewyższeń – LIMIT 20 OSÓB (dla doświadczonych rowerzystów o bardzo dobrej kondycji fizycznej i dobrej technice jazdy)

WYMAGANIA: rower górski z amortyzowanym co najmniej przednim widelcem o skoku minimum 100mm oraz wyposażony w opony terenowe o dobrej przyczepności i minimalnej szerokości 2,0”

NAWIERZCHNIA I WARUNKI NA TRASIE: głównie drogi leśne gruntowe i szutrowe, sporadycznie boczne drogi asfaltowe, bród na rzece. Na trasie mogą występować błotne odcinki (ilość i wielkość zależna od czasu kiedy miał miejsce ostatni deszcz i jego intensywności), w kilku miejscach może okazać się konieczne podprowadzenie roweru.

START: transport uczestników oraz rowerów z Gorlickiego Rynku > Wysowa-Zdrój (stąd ruszamy na trasę MTB) > Regietów > Kwiatoń > Nowica > Bielanka > Szymbark > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

2. Trasa MTB - średnia

około 40 km i 950m przewyższeń (dla rowerzystów o dobrej kondycji fizycznej jeżdżących regularnie na dłuższe wycieczki)

WYMAGANIA: rower górski z amortyzowanym co najmniej przednim widelcem o skoku minimum 100mm oraz wyposażony w opony terenowe o dobrej przyczepności i minimalnej szerokości 2,0”

NAWIERZCHNIA I WARUNKI NA TRASIE: głównie drogi leśne gruntowe i szutrowe, sporadycznie boczne drogi asfaltowe, bród na rzece. Na trasie mogą występować błotne odcinki (ilość i wielkość zależna od czasu kiedy miał miejsce ostatni deszcz i jego intensywności), w kilku miejscach może okazać się konieczne podprowadzenie roweru.

START: Gorlice – Rynek > Sękowa > Owczary > Magura Małastowska > Nowica > Bielanka > Szymbark > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

3. Trasa turystyczna - średni poziom trudności

około 40 km i 750m przewyższeń (dla rowerzystów o dobrej kondycji fizycznej, jeżdżących na dłuższe wycieczki)

WYMAGANIA: zalecany rower trekkingowy o oponach przystosowanych do nawierzchni asfaltowych i szutrowych, ew. gravel

NAWIERZCHNIA I WARUNKI NA TRASIE: boczne drogi o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Na trasie występują odcinki podjazdowe o dużym nachyleniu – może okazać się konieczne podprowadzenie roweru.

START: Gorlice – Rynek > Zagórzany > Stróżówka > Mszanka > Bystra > Szymbark > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

4. Trasa rodzinna - łatwa

poniżej 7 km i 100m przewyższeń (dla początkujących rowerzystów i tych którzy jeżdżą rzadko i na krótkie wycieczki)

WYMAGANIA: dowolny rodzaj roweru

NAWIERZCHNIA I WARUNKI NA TRASIE: głównie droga szutrowa, nieliczne odcinki o nawierzchni asfaltowej oraz utwardzonej gruntowej

START: Gorlice – Rynek > ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ropa > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Program Rajdu:

godz. 7:30 – Rynek w Gorlicach – Pawilon Historii Miasta Gorlice – praca Biura Rajdu – zgłoszenia obecności Uczestników tras MTB i Turystycznej oraz wydawanie pakietów startowych
godz. 8:00 – Rynek w Gorlicach – wyjazd uczestników trasy MTB – Trudna autokarem wraz z rowerami na miejsce startu tj. do Wysowej-Zdrój
godz. 8:30 – Rynek w Gorlicach – start trasy MTB – Średniej
godz. 9:00 – Rynek w Gorlicach – start trasy Turystycznej
godz. 9:10 – Rynek w Gorlicach – Pawilon Historii Miasta Gorlice – zamknięcie Biura Rajdu
godz. 14:30 – Rynek w Gorlicach – Pawilon Historii Miasta Gorlice – praca Biura Rajdu – zgłoszenia obecności Uczestników trasy Rodzinnej i wydawanie pakietów startowych
godz. 15:00 – Rynek w Gorlicach – start trasy Rodzinnej / zamknięcie Biura Rajdu
godz. 15:30 – 16:30 – Skansen Wsi Pogórzańskiej – przybycie na metę Rajdu Uczestników poszczególnych tras.
godz. 16:00 – 19:00 – Skansen Wsi Pogórzańskiej – finał Rajdu – rozdanie pamiątek, posiłek regeneracyjny, zwiedzanie Skansenu, atrakcje przygotowane przez Organizatorów
godz. 19:00 – zakończenie Rajdu

Ilość uczestników w Rajdzie jest ograniczona. Limit wynosi 100 uczestników. Aby wziąć udział w Rajdzie należy wcześniejsze wypełnić internetowy formularz rejestracyjny – link do niego poniżej. Rejestracja do Rajdu jest aktywna do 16 września 2021 roku bądź też do osiągnięcia limitu 100 uczestników.

Formularz zgłoszenia uczestnictwa:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfri9l27wyTuspixtSEw2jvdyganK4u6ceHMQbAxK2tgTaYQ/viewform

Regulamin:
https://gorlicebike.pl/app/files/2021/09/regulamin_x_etnograficznego_rajdu_rowerowego_sladami_prof_romana_reinfussa.pdf

Szczegóły w Regulaminie wydarzenia. Dodatkowe informacje będą się pojawiać na portalu gorlicebike.pl oraz w wydarzeniu umieszczonym na fanpage na Facebook’u.

Do zobaczenia na Rajdzie!


TAGI: Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku Szymbark Muzeum Historia Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7908229 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ