Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyZaproszenie na wystawę pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-04-04 10:41 -+


W sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godzinie 19:00 odbędzie się otwarcie wystawy pt. Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych. Podczas wernisażu autorzy wystawy, Anna i Krzysztof Kusiak opowiedzą o swojej pasji jaką jest prowadzenie, założonego przez siebie bloga historycznego „Z Pogranicza”.

Zaproszenie na wystawę pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-04-13 godz. 19:00
do 2019-07-03

Miejsce:
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

Regionalny Blog Historyczny Z Pogranicza (http://z-pogranicza.blogspot.com) o ziemi gorlickiej i jasielskiej został założony przez Annę i Krzysztofa Kusiak w lipcu 2014 roku. W chwili obecnej na portalu znajduje się kilkanaście zakładek tematycznych i ponad 900 różnych postów, w tym stare zdjęcia, artykuły prasowe, notki, ogłoszenia, reklamy czy dokumenty, również udostępniane przez czytelników.

Anna Kusiak – ur. 1988 w Nowym Sączu. Absolwentka Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w Krośnie ze specjalizacją snycerstwo. Miłośniczka zielarstwa oraz mitologii słowiańskiej, jeszcze zanim stało się to modne.

Krzysztof Kusiak – ur. 1983 w Gorlicach. Absolwent Historii na Uniwersytecie Rzeszowskim, autor publikacji Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy, artykułów publikowanych w regionalnych periodykach oraz uczestnik lokalnych konferencji i seminariów historycznych. Interesuje się historią regionalną ze szczególnym uwzględnieniem dawnej prasy.

Na wystawie autorzy zaprezentują przedruki wybranych materiałów prasowych z XIX i XX wieku, odwołujące się w swojej treści do Cieklina i jego okolic. Wśród nich będzie można znaleźć kilka reklam prasowych, w tym publikowane jeszcze w XIX w., zdjęcia oraz artykuły prasowe, w tym także związane z walorami turystycznymi okolicy.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7550009 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ