Zaczęło się od gzymsu


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Narty Zaczęło się od gzymsu


Autor: Marek Prohaska, Waldemar Dziub  Dział: Ciekawostki Dodano: 2017-02-01 11:44 -+


Przez 20 lat Waldek ze wspólnikiem prowadzili, sklep, serwis i wypożyczalnię sprzętu sportowego w suterynie wielkiego gmaszyska owianego ponurą historią, zbudowanego w latach 50-tych. 

Zaczęło się od gzymsu

Przez kilkanaście lat byłem pracownikiem w tym miejscu, które przyciągało klientów wyjątkową fachowością personelu i cieszyła się wielką renomą wśród narciarz i tenisistów.
Motto (żartobliwie) u nas brzmiało: „w zimie kantujemy” (czyli ostrzymy krawędzie nie prawidłowo nazywane kantami) „W lecie naciągamy” (naprawiam rakiety tenisowe).
W głównym pomieszczeniu na ścianie, na wysokości ponad 2m był gzyms. Powstał więc pomysł jego wykorzystania przez ustawienie na nim pucharów, trofeów narciarskich. Zalążkiem kolekcji był zakup na „Pchlim Targu” kilku sztuk i trofea przyniesione przez pracowników. Z biegiem lat eksponatów przybywało, przynosili je między innymi klienci. Zgromadzono około 100 pucharów, więcej gzyms nie mógł pomieścić.

Kilka lat temu sklep, serwis i wypożyczalnia zostały zlikwidowane. Kolekcję pucharów postanowiliśmy przekazać Muzeum Narciarstwa w Cieklinie z którym od lat jesteśmy zaprzyjaźnieni.
Marek Prohaska                        
Waldemar DziubGaleria zdjęć (10) fot. Wiesław Czechowicz

Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu Zaczęło się od gzymsu

#Muzeum Narciarstwa #Cieklin #Marek Prohaska #Waldemar Dziub #Warszawa

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza
w Cieklinie.STATSTYKA:

Jesteś naszym 11246464 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.