Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Bezpieczna droga do szkoły


Źródło: KPP Jasło  Dział: wiadomosci Dodano: 2016-09-05 16:10 -+


Rozpoczął się już nowy rok szkolny, a wraz z nim wzmożony ruch pieszy i kołowy w rejonach szkół.

Bezpieczna droga do szkoły

Dzieci i młodzież idąc do szkoły niejednokrotnie będą musiały przejść przez ruchliwe ulice, czy ominąć niebezpieczne skrzyżowania. W trosce o ich bezpieczeństwo jasielscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W pierwszych tygodniach września rozkojarzone po wakacjach dzieci są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia. Dlatego też jak co roku policjanci prewencji i ruchu drogowego prowadzą działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. W czasie akcji policjanci jasielskiej komendy będą odwiedzać szkoły i spotykać się z dziećmi ich rodzicami oraz nauczycielami. Będą rozmawiać z dziećmi o różnych zagrożeniach jakie mogą napotkać w drodze do szkoły oraz przypomną przepisy i zasady ruchu drogowego zarówno w teorii jak i w praktyce. W celu zapewnienia bezpieczeństwa policyjne patrole częściej będą odwiedzać rejony szkół oraz w miejsca, gdzie można spotkać uczniów idących do szkoły. Policjanci będą także bacznie przyglądać się zarówno pieszym jak i kierującym uczestnikom ruchu w zakresie przestrzegania przepisów.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego przypominamy także by wyposażyć dzieci, ich odzież i tornistry, w elementy odblaskowe, dzięki czemu dziecko będzie bardziej widoczne na drodze.

Wskazanym jest też, by towarzyszyć dziecku szczególnie temu, które pierwszy raz zaczyna edukację szkolną w jego pierwszej drodze do szkoły. To będzie dobra okazja, by zwrócić uwagę na zagrożenia i mówić o podstawowych zasadach korzystania z drogi, na przykład: dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, przechodzić na czerwonym świetle, dlaczego należy iść poboczem po lewej stronie jezdni. Warto również wyjaśnić dziecku znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mija w drodze do szkoły. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej bezpieczne.fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ aaa: Zróbcie chodniki wzdłuż dróg.aaa

Odpowiedz Dodano: 2016-09-08 11:38:55
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 6013332 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ