Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Jola Richter-Magnuszewska wśród nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2017-04-22 01:42 -+


Ilustracje książkowe Joli mogliśmy podziwiać na wystawie pt. „Z INNEJ BAJKI”, która w ubiegłym roku była prezentowana w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.

Jola Richter-Magnuszewska wśród nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a tu można zerknąć i przypomnieć sobie to wydarzenie Link⇒ .
Dzisiaj mamy dla was miłą informacje, Jola Richter – Magnuszewska została nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii „Literatura dziecięca – tekst i ilustracje”. 
Łukasz Olszacki wspólnie z Jolą stworzyli niesamowitą powieść pt. „Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm”, która już została nagrodzona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Wczoraj 21 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyło się spotkanie z nominowanymi w kategorii literatura dziecięca. 

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Konkurs jest kontynuacją tradycji nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38, a przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza - Władysław, ostatnim zaś przed wojną - Leopold Staff. Nagrodą tą wyróżniono także twórców takich jak: Wacław Berent (1929), Tadeusz Boy-Żeleński (1933), Pola Gojawiczyńska (1935), Maria Kuncewiczowa (1937).

Nagroda Literacka m. st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku , kiedy to Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę reaktywującą to wyróżnienie.

Źródło:
- wnaszejbajce.pl
- kulturalna.warszawa.pl


≡VIDEO≡


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 5796883 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ