Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej


Autor: Krystyna Czechowicz, Władysława Gałuszka  Dział: kultura Dodano: 2012-04-23 21:37 -+


„...pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej. Wszystko zaś dlatego, że papier jest cierpliwy a słowo od zawsze miało wielką moc” - to motto Małgorzaty Karoliny Piekarskiej – dziennikarki prasowej i telewizyjnej, autorki książek dla młodzieży i nie tylko.

Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej

Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu gościła pisarkę podczas obchodów Światowego Dnia Książki. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Tu Czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży autorka przedstawiła swoją twórczość nie tylko w tradycyjnej – książkowej formie, ale także za pomocą multimediów. Dowiedzieliśmy się, że przygodę z pisaniem rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Jej wielką pasją jest tropienie losów własnej rodziny, zaś ulubioną rozrywką czytanie listów prababci i przeglądanie starych rodzinnych dokumentów. Dzięki temu powstała książka Dziewiętnastoletni marynarz. Mówiła też o swojej miłości do zwierząt, o przyjaźniach, o tolerancji, o żmudnym procesie pisania książek.
Zdaniem Małgorzaty Karoliny Piekarskiej dorosły czytelnik nie jest fajny. Zdecydowanie woli pisać dla młodzieży, bowiem młody człowiek ma marzenia i jest w tym okresie życia, gdy wszystko jest możliwe. Celowo pozostawia otwarte zakończenia w swoich książkach, by czytelnik sam sobie dopowiedział dalsze losy bohaterów.
Z sali padały pytania o kontynuacje lubianych książek: LO-teria, Dzika, o lektury jej młodości, a nawet tak prywatne jak o rodzinę.
Na koniec przytoczymy słowa autorki, że „ jest człowiekiem typu być a nie mieć a jej życiowym celem jest umrzeć mniej głupią niż się urodziła”. Stwierdziła też, że im człowiek starszy, tym lepiej zdaje sobie sprawę z ogromu jeszcze nie zgłębionej wiedzy, dlatego zawsze warto sięgnąć po książkę.

W. Gałuszka
K. Czechowicz


Galeria zdjęć (13)

Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej Małgorzata Karolina Piekarska - pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ max: Spotkanie z pisarzem to niezapomniane chwile i zachęta do czytania jego książek,choć wcześniej może za wiele się nie znało jego twórczości. Polecam,warto!

Dodano: 2012-04-24 16:20:10 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7359284 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ