Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci „Niecodzienni goście w muzeum”


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: wiadomosci Dodano: 2011-10-16 22:26 -+W sobotę 15 października Muzeum Narciarstwa w Cieklinie gościło potomków Stanisława Barabasza. Prawnuka Bogdana Dvořáka z małżonką Stanisławą i ich córkę Martę Dvořák z mężem Waldemarem.

„Niecodzienni goście w muzeum”

Towarzyszyła im siostra Bogdana Bożena, która wiele słyszała o cieklińskim muzeum i chciała zobaczyć to miejsce.
Odwiedziny te były zaplanowane bo oprócz zwiedzania muzeum i czasowej wystawy pt. „Bożena Jurkowska - jej świat dekupażu i ikon” toczyły się rozmowy na temat nowej czasowej wystawy pt. „Stanisław Barabasz człowiek renesansu”, która odbędzie się w miesiącach maj-czerwiec. Uczestnicy spotkania ustalili plan działania i następne spotkanie w tej sprawie, które ma się odbyć w Zakopanem w pierwszej połowie stycznia 2012 r.
Pan Bogusław i jego małżonka opowiadali wiele ciekawych historii z życia Stanisława Barabasza prekursora polskiego narciarstwa. Wizyta zakończyła się o godzinie 15:30. Niestety pogoda nie pozwoliła zrealizować zaplanowanego zwiedzania okolic Cieklina.fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7359159 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ