Niedźwiedź zauważony w Cieklinie


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Niedźwiedź zauważony w Cieklinie


Źródło: Gmina Dębowiec  Dział: wiadomosci Dodano: 2024-06-04 08:31 -+


W związku z informacjami o pojawieniu się niedźwiedzia w miejscowości Cieklin, Wójt Gminy Dębowiec apeluje do wszystkich osób udających się do lasów na terenie naszej gminy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zastosowanie się do wskazówek dotyczących zachowania się w przypadku spotkania niedźwiedzia.

Niedźwiedź zauważony w Cieklinie

Co zrobić, kiedy podczas wędrówek spotkamy niedźwiedzia? Szczególnie ostrożni powinniśmy być po zmroku. Niedźwiedzie mają znakomity węch i słuch, starają się unikać bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Kiedy już spotkamy zwierzę na naszej drodze najważniejsze jest zachowanie zimnej krwi. W żadnym wypadku nie powinniśmy się rzucać do ucieczki. Tym bardziej, że praktycznie nie mamy żadnych szans, gdyż niedźwiedzie potrafią osiągnąć szybkość nawet do 60 km na godz.

W sytuacji, kiedy zwierzę jeszcze nas nie zauważyło, należy się wycofać powoli i cicho. Kiedy już nas widzi – wówczas należy zachować spokój, zostać w miejscu i obserwować jego reakcję. Najczęściej miś sam zejdzie nam z drogi. Jeśli mimo to podejdzie bardzo blisko i zacznie nas dotykać, należy położyć się płasko na brzuchu, osłonić rękoma głowę i szyję albo na boku w pozycji takiej jak ułożony jest płód, z głową wciśniętą między kolana i udawać martwego. Niedźwiedź nas obwącha i pójdzie dalej.


#Niedźwiedź #Cieklin #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11611950 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.