Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko


 Dział: fotorelacja Dodano: 2015-10-17 00:32 -+


W piątkowy wieczór 16 października 2015 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy Bogusława Przepióry.

Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko

Współorganizatorem wystawy był Dom Pomocy Społecznej w Foluszu. Poczęstunek sponsorowała Firma „Gaweks” z Folusza.

     Bogusław Przepióra pochodzi z Rożnowic koło Biecza. Od 2011 roku mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, tam zajmuje się swoją pasją, którą jest malowanie.
     Początki jego twórczości były trudne, związane z chorobą. Podczas pobytu w szpitalu w Gorlicach (1997 r.) powstały pierwsze jego prace. Po opuszczeniu szpitala uczestniczył w zajęciach Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach, gdzie zachęcany przez pracowników zaczął malować na płótnie.
     Inspiracją jego prac były krajobrazy z rodzinnych stron i miejsc mu bliskich. Obecnie zafascynowany jest malarstwem rosyjskim. Wśród jego zainteresowań znalazło sie także rzeźbiarstwo i poezja.
     Kilkakrotnie brał udział w konkursach plastycznych, gdzie zdobywał wyróżnienia i nagrody.
Prace Bogusława zdobią ściany Domu Pomocy Społecznej w Foluszu oraz mieszkania prywatne.

Konkursy:
- Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki w Bydgoszczy
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Sztuka osób niepełnosprawnych" organizowany przez PFRON
- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ,,Mieszkam w Beskidach" organizowany przez GOK oraz Towarzystwo Aktywności Społecznej ,,Zwyczajni" w Świnnej k/ Żywca
Wystawy:
- DPS Folusz oraz na Przeglądach Artystycznych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego.


Galeria zdjęć (25) fot. Marta Żychowska

Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko Otwarcie wystawy Bogusława Przepióry pt. Daleko i blisko

TAGI: Bogusław Przepióra Wystawa Muzeum Narciarstwa DPS Folusz

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8070091 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ