Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Powiat Jasielski będzie realizował kolejny projekt w DPS-ie w Foluszu


 Dział: wiadomosci Dodano: 2013-04-12 15:13 -+


W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Powiat Jasielski będzie realizował projekt „Poprawa jakości usług świadczonych przez DPS w Foluszu poprzez wykonanie prac remontowych i modernizacyjnych w pawilonach, zagospodarowanie terenu oraz podniesienie kwalifikacji personelu”.

Powiat Jasielski będzie realizował kolejny projekt w DPS-ie w Foluszu

Projekt ten zostanie zrealizowany do końca 2014 roku w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy 2012-2015. Jego wartość wynosi blisko 1,5 mln zł brutto, z czego wkład własny Powiatu Jasielskiego stanowi 15% - ok. 180 tys. zł.

Głównym celem projektu jest polepszenie warunków życia mieszkańców DPS-u w Foluszu, zapewnienie im większego bezpieczeństwa i szerszej oferty w zakresie rekreacji i utrzymania sprawności psychofizycznej. Programem tym objęty został także personel, który ma poodnosić swoje kwalifikacje i umiejętności – wyjaśnia Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

W pawilonie 10 nastąpi wymiana systemu sygnalizacji alarmu pożarowego. Rozbudowany zostanie również monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. W każdym pawilonie będą pomieszczenia dostosowane na potrzeby izolatek z „miękkimi” ścianami, wyposażone w łóżko, sanitariaty i monitoring. Pomieszczenia te są potrzebne, bo w DPS-ie przebywają osoby z zaburzeniami psychicznymi, skłonne do agresywnych zachowań. W ramach projektu zostanie też utworzony park sportowo-rekreacyjny i kompleks rehabilitacyjny. Poprawi to kondycję fizyczną i psychiczną mieszkańców, podnosząc tym samym ich jakość życia i funkcjonowania w DPS. – dodaje starosta.

W ramach kompleksu rehabilitacyjnego zostanie urządzona sala do ćwiczeń usprawniających typu „fitness”, sala kinezyterapii i balneoterapii. W parku wybudowane będą alejki spacerowe, kąciki relaksacyjne, boiska do siatkówki i koszykówki oraz zamontowane urządzenia do ćwiczeń zewnętrznych.

Również pracownicy DPS-u zostali objęci projektem. Będą oni podnosili swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych, m.in. z nowych form opieki, terapii i metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, a także z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Realizacja projektu pozwoli na poprawę jakości życia mieszkańców i warunków pracy personelu. Podniesie także poczucie bezpieczeństwa osób mieszkających i pracujących w DPS. Zwiększy zakres i jakość usług świadczonych przez Dom Opieki Społecznej w Foluszu.

źródło:
Starostwo Powiatowe w Jaśle


Galeria zdjęć (2)

Powiat Jasielski będzie realizował kolejny projekt w DPS-ie w Foluszu Powiat Jasielski będzie realizował kolejny projekt w DPS-ie w Foluszu

TAGI: Folusz DPS w Foluszu Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Powiat Jasielski Adam Kmiecik

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8069884 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ