Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Pożar dzikiego wysypiska w Dobryni


Źródło: OSP KSRG Dębowiec  Dział: wiadomosci Dodano: 2020-09-21 19:19 -+


Dzisiaj, 21 września 2020 r. około godziny 17:40 strażacy zostali zadysponowani do pożaru śmieci w miejscowości Dobrynia.

Pożar dzikiego wysypiska w Dobryni

Na miejsce przybyły jednostki OSP KSRG Dębowiec, JRG PSP Jasło i OSP Dobrynia. W gminie Dębowiec jest dobrze zorganizowany selektywny odbiór odpadów komunalnych, więc tym bardziej dziwią takie dzikie wysypiska pojawiające się w okolicy. Dochodzą do nas głosy, że tak dzieje się nie tylko w Dobryni, mieszkańcy Cieklina (Dedówka) również zgłaszali podobny problem.

Obecnie za zanieczyszczanie gleby lub wody, albo wyrzucanie do lasu kamieni, śmieci, złomu, padliny czy innych nieczystości groził mandat w wysokości 500 zł. Wkrótce jednak mandat ma wynieść aż 5 tys. zł. W polskich lasach dotychczas zainstalowano 2 tys. fotopułapek, dodatkowo do końca bieżącego roku pojawi się 3 tys. nowych urządzeń, a w przyszłym roku - kolejne 5 tys. Działania te mają na celu zidentyfikować osoby które wywożą śmieci do lasu.


Galeria zdjęć (2) fot. OSP KSRG Dębowiec

Pożar dzikiego wysypiska w Dobryni Pożar dzikiego wysypiska w Dobryni


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ Tajemna istota:

Dodano: 2020-09-22 09:12:00 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7544596 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ