Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Wypadki z udziałem motocyklistów – policjanci apelują o ostrożność!


Źródło: KPP jasło  Dział: wiadomosci Dodano: 2021-07-13 08:37 -+


Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Wczoraj w miejscowości Duląbka kierujący motocyklem zderzył się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym.

Wypadki z udziałem motocyklistów – policjanci apelują o ostrożność!

Z kolei dzisiaj rano 25-letni motorowerzysta wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. W obu zdarzeniach poważnie ucierpieli motocykliści. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach.

Słoneczna letnia pogoda sprawia, że na naszych drogach można spotkać coraz więcej rowerzystów i motocyklistów, często określanych mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego. „Niechronieni” są w większym stopniu narażeni na poważne obrażenia ponieważ nie chroni ich karoseria samochodu. Niestety wraz ze wzrostem aktywności „niechronionych” na drogach powiatu jasielskiego, w ostatnim czasie wzrasta także ilość wypadków drogowych z ich udziałem.

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego doszło wczoraj w miejscowości Duląbka. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 51-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności na skrzyżowaniu równorzędnym i zderzył się z osobowym mercedesem. Do groźnego zdarzenia doszło także dzisiaj rano na ul. Hankówka w Jaśle. Około godziny 7, kierujący motorowerem 25-latek, z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.
Obaj motocykliści z poważnymi obrażeniami zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala.

Policjanci przypominają, że na bezpieczeństwo kierujących jednośladami ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania ich samych, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Mundurowi apelują aby jeździć bezpiecznie i stosować się do zasady ograniczonego zaufania.

pw


Galeria zdjęć (2) fot. KPP Jasło

Wypadki z udziałem motocyklistów – policjanci apelują o ostrożność! Wypadki z udziałem motocyklistów – policjanci apelują o ostrożność!

TAGI: Policja Podkarpacie Duląbka Motocykl KPP Jasło

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8629136 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 29.3 °C Prędkość wiatru: 4.1 km/h Kierunek wiatru: 242 °
Ciśnienie: 985 hPa Wilgotność powietrza: 49 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ