Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa


 Dział: kultura Dodano: 2023-06-30 11:46 -+


Od 23 czerwca 2023 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie można obejrzeć zbiorową wystawę prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim.

Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa

Trzynastu artystów prezentuje prace malarskie, ceramikę artystyczną i sztukę użytkową. Na co dzień pracują w różnych miejscach (Cieklin, Gorlice, Warszawa, Rzeszów, Lublin, Toruń, Stalowa Wola, Kraków), łączy ich wspólny start w Sędziszowskim plastyku, szkole która w roku 77. minionego wieku została przeniesiona do Rzeszowa. Kika osób z tej grupy zaczynało naukę w Sędziszowie, ale maturę zdawało już w Rzeszowie. Do tego zaprzyjaźnionego kręgu artystów dołączyła artystka z młodszego pokolenia Iga Brej-Kozon, która prowadzi własną pracownię w Cieklinie.

Inspiratorką i – jak mówią o niej koleżanki i koledzy – motorem napędowym jest Krystyna Rączkowska-Kuźniarska, która wspólnie z opiekunem cieklińskiego muzeum, doprowadziła do zorganizowania ekspozycji.

Dzięki poparciu inicjatywy przez Wójta Gminy Dębowiec Marcina Bolka oraz przekazaniu środków na wykonanie systemu wieszania obrazów, udało się wyeksponować więcej prac niż było to zaplanowane. 
Przy organizacji wystawy, jak zwykle pomagali artyści, wydarzenie to wsparła też Gmina Dębowiec i Gminna Biblioteka w Dębowcu.

Wernisaż zgromadził wielu twórców z regionu, ludzi interesujących się sztuką i mieszkańców naszej gminy. Ekspozycja będzie czynna do 2 września.

Iga Brej-Kozon
Absolwentka PLSP w Rzeszowie (matura 1987). Ukończyła studia na PWSSP we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, ceramiką i rzemiosłem artystycznym. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Aktualnie prowadzi firmę „Pracownia ceramiki artystycznej Bi” w Cieklinie.

Jolanta Dąbrowska-Iskra
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1977). Studiowała w ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Prezentuje swoje prace na wielu wystawach, uczestniczy w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki, które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki jak i pielęgnowany sposób na życie.

Krystyna Rączkowska-Kuźniarska
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1978 w Rzeszowie). Po szkole pracowała jako dekoratorka a następnie instruktorka plastyki w gorlickim MOK. Od 1981 roku prowadzi działalność gospodarczą. Kilka lat temu po długiej przerwie powróciła do malowania i rysowania. Uczestniczyła w kilku wystawach, w tym w indywidualnej w BWA Gorlice oraz w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.

Ewa Sokołowska-Michna
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1976). Od 10 lat zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem małych form użytkowych, między innymi wykonuje inspirowane historycznymi wyrobami firmy Faberge jaja wielkanocne, bombki bożonarodzeniowe oraz okazjonalnie biżuterię.

Dariusz Szenfeld
Absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1976). Po ukończeniu szkoły przez kilka lat pracował jako asystent scenografa w Zespole Filmowym „Iluzjon”. Od kilkudziesięciu lat prowadzi działalność gospodarczą i sklep z modelami do sklejania, które są jego pasją. Od kilku lat troszkę rysuje a rzadziej maluje.

Maria Wiktoria Trzeciak-Mostek
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1978 w Rzeszowie) i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Od kilkunastu lat zajmuj się głównie pracą twórczą. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, a także rysunek, pastel, akwarelę i techniki własne. Należy do Grupy Twórczej „Droga”. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualny i zbiorowych.

Renata Fiśkiewicz
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1981 w Rzeszowie) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie emerytka, której pasją i sposobem na życie stało się kilka lat temu dekorowanie pierników lukrem królewskim. W wolnych chwilach amatorsko zajmuje się fotografią.

Małgorzata Forystek-Hawrylik
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp (matura 1977). Ukończyła Uniwersytet MCS w Lublinie (na kierunku geografia). Pracowała jako nauczycielka w Ropience oraz w Jaśle. Kilka lat temu wróciła do swojej pasji: malarstwa akrylowego. Brała udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Ewa Gajewska-Mec
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1973). Ukończyła zaocznie Studium Kultury i Oświaty Dorosłych w Warszawie. Pracowała w Zakładowym Domu Kultury WSK Rzeszów, następnie w Galerii Sztuk Pięknych „BellArt” w Rzeszowie. Malarstwem zajmuje się od dziecka (akwarela, olej, akryl). Obecnie na emeryturze tworzy małe formy w różnych technikach.

Kazimierz Rochecki
Absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1980 w Rzeszowie). Studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych, kierunek malarstwo. Obecnie jest profesorem na tejże uczelni - prowadzi pracownię Witrażu i Szkła Artystycznego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, projektowaniem i realizacją witraży. Jest autorem obiektów o charakterze rzeźbiarsko-malarskim, instalacji i działań parateatralnych. W ostatnich latach zajmuje się także nowymi mediami, tworzy video-art i filmy o charakterze dokumentalnym.

Maria Motyka-Calikowska
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1977). Ukończyła Politechnikę Krakowską na kierunku Budownictwo Wodne oraz studia podyplomowe z matematyki na UJ. Pracowała jako nauczycielka. Lubi muzykę, maluje w wolnych chwilach . Mieszka w Krakowie.

Piotr Warchoł
Artysta-malarz, absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1977). Od kilkudziesięciu lat uprawia malarstwo sztalugowe, głównie pejzaż. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach na całym świecie. W 2019 został wybrany „Osobowością Roku” w kategorii „kultura w powiecie stalowowolskim”. Swoje prace prezentuje na wystawach w Domu Kultury i Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Krzysztof Wereński
Absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. (matura 1980 w Rzeszowie). Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie oraz w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Studia podyplomowe - Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie, wykładowca w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Maluje, fotografuje, projektuje grafikę użytkową. Uczestniczył w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa i fotografii.


Galeria zdjęć (30)

Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa Wystawa prac absolwentów PLSP w Sędziszowie Małopolskim - Muzeum Narciarstwa

#Muzeum Narciarstwa #PLSP #Sędziszów Małopolski #Marcin Bolek #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11391239 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.