Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu


Autor: K. Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2016-12-05 19:36 -+


„Gdy się ktoś zaczyta zawsze się czegoś nauczy albo zapomni o tym, co mu dolega albo zaśnie – w każdym razie wygra” - Henryk Sienkiewicz

XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu


       Takie motto przyświecało XI Gminnemu Turniejowi Czytelniczemu, który odbył się 25 listopada w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu. Do udziału zgłosiły się reprezentacje szkół podstawowych z Cieklina, Dębowca, Dobryni, Łazów Dębowieckich, Woli Dębowieckiej i Zarzecza. Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością życia i twórczości Henryka Sienkiewicza – pisarza, noblisty i działacza społecznego, który kształtował postawy patriotyczne i tożsamość narodową wielu pokoleń Polaków. Zmagania te oceniało jury w składzie:
Małgorzata Gałka – polonista, nauczyciel gimnazjum w Dębowcu,
Janina Henzel – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołaczycach,
Elżbieta Mroczka – pracownik Urzędu Gminy w Dębowcu.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu w składzie: Michał Brągiel, Kamila Dąbrowska, Błażej Liana,
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu w składzie : Emilia Hołda, Jaracz Gabriela, Paulina Wyrzykowska,
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich w składzie: Kinga Biernacka, Kamil Budziak, Weronika Świdrak. 

     Nagrody dla zwycięzców i upominki dla uczestników konkursu ufundował i wręczał Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski.
Turniej zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu wraz z Filią w Cieklinie w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. 

K. Czechowicz
GBP w Dębowcu Filia w Cieklinie 


Galeria zdjęć (6) fot. K. Czechowicz

XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu XI Gminny Turniej Czytelniczy w Dębowcu


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 5796827 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ