Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Zamknięte miejsca i obiekty na terenie MPN


Źródło: MPN  Dział: wiadomosci Dodano: 2020-03-24 16:59 -+


W związku z wprowadzonym przez Premiera RP stanem epidemii i rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo publiczne oraz w trosce o zdrowie turystów i samych zwiedzających, Magurski Park Narodowy informuje o zamknięciu od dnia 25 marca do odwołania niżej wymienione miejsca i wieży widokowej:

Zamknięte miejsca i obiekty na terenie MPN

Miejsce do palenia ogniska i dziennego wypoczynku zlokalizowane na końcu ścieżki przyrodniczej „Folusz” (Pod Diablim Kamieniem)

Miejsce do palenia ogniska i dziennego wypoczynku zlokalizowane na początku ścieżki przyrodniczej „Folusz” (Pod Wodospadem Magurskim)

Miejsce do palenia ogniska i dziennego wypoczynku zlokalizowane na końcu ścieżki przyrodniczej „Kiczera im prof. Jana Rafińskiego” (Słodkie)

Miejsce do palenia ogniska i dziennego wypoczynku zlokalizowane na ścieżce przyrodniczo-historycznej „Olchowiec” (szczyt – Baranie 754m n.p.m.)

Wieża widokowa zlokalizowana przy szlaku zielonym na górze Ferdel

Wyżej wymienione lokalizacje są potencjalnym miejscem koncentracji turystów co potwierdziły informacje od Służby Parku z ubiegłego tygodnia, stąd widzimy konieczność podjęcia takich działań prewencyjnych.

Szlaki turystyczne na terenie Parku pozostają otwarte. Apelujemy jednak o unikanie przebywania w skupiskach i zachowanie należytych odstępów między osobami przebywającymi na szlakach.

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Magurskiego Parku Narodowego prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do śledzenia dalszych komunikatów na stronie internetowej Parku.

Powyższe środki bezpieczeństwa powzięte zostały w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pozostawanie w domu i korzystanie z internetowej oferty edukacyjnej Magurskiego Parku Narodowego oraz innych parków.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA SIEBIE I INNYCH.

Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego
Norbert Kiećfb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ cisnie się: W Dobryni przed chwilką ugaszono na szczęscie pożar, dobrze że nie przedostał się do lasu. Dziwne jest że co roku podpalacz-cze wybierają sobie to miejsce i jak co roku są nieuchwytni

Dodano: 2020-03-26 16:21:38 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7554787 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ