Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki Szybciej do Rzeszowa


 Dział: przeglad_mediow Dodano: 2013-02-01 15:30 -+


Pod koniec ubiegłego roku chcąc sprawdzić obecny stan wykorzystywania środków UE złożyłem interpelację w sprawie niewykorzystanych środków z UE w transporcie kolejowym.

Szybciej do Rzeszowa

W odpowiedzi z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ministerstwo przyznaję, że obecny stan kontraktacji oraz certyfikacji środków jest niezadowalający. Na dzień dzisiejszy ministerstwo wykorzystało tylko nieco ponad 50% funduszy. Tak więc blisko połowa środków z UE na lata 2007-2013 na transport kolejowy nie została wykorzystana.

Cieszę się jednak, że będąc wicemarszałkiem województwa podkarpackiego udało mi się doprowadzić do pozyskania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na linię nr 106 Rzeszów- Jasło w kwocie 151.331.525,34 zł brutto. Docelowo podróż z Jasła do Rzeszowa ma trwać 70-75 minut co stanowić będzie alternatywę dla transportu drogowego zarówno jeśli chodzi o czas podróży jak i o cenę biletu (obecnie 10zl normalny, 4,90 studencki).

W Rzeszowie studiuje coraz więcej młodzieży z Jasła, są też osoby, które dojeżdżają tam do pracy, modernizacja tej linii na pewno w znacznej mierze udogodni im dostanie się do uczelni oraz miejsc pracy.

Bogdan Rzońca, poseł RPfb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 7408221 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ