Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyARKADIUSZ KAPŁON „POMIĘDZY” / WYSTAWA MALARSTWA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-01-04 09:56 -+


Zapraszamy w czwartek 5 stycznia 2023 roku o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Kapłona. Wystawa będzie prezentowana do 1 lutego 2023 r.

ARKADIUSZ KAPŁON „POMIĘDZY” / WYSTAWA MALARSTWA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-01-05 godz. 18:0
do 2023-02-01

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny w innym terminie wg. cennika

„Pomiędzy” cykl prac tworzy odbicie rzeczywistości artysty, ponadzmysłowej, psychicznej. Główną inspirację stanowi modyfikacja wypływająca z muzyki i literatury, tworząc własny złożony wymiar. Kolejną warstwę tworzy kształtująca się, rzeczywistość otaczająca, zastana. Otrzymana w ten sposób zwielokrotniona przestrzeń umiejscowiona jest POMIĘDZY światem realnym, a nadrealnym. Połączenie wielu wymiarów wzbogaca każdą z tych powierzchni. Przedstawienia przenikają się, ściśle ze sobą wiążąc trwale, twórca jest jednak ciągle POMIĘDZY. Jest inicjatorem konkretnych wymiarów i jedynym połączeniem między nimi. Niektóre obrazy mają otwarte przesłanie, są dość klarowne, często stanowią powrót do przeszłości artysty. Inne są urywkami snów, opowieści i mitów. Do których światów należą poszczególne elementy kompozycji, ludzie, zwierzęta, nie wiadomo. Nie zawsze otaczająca rzeczywistość jest czytelna.
Mieszające się wątki, przeplatające się tematy sacrum i profanum, ukazują motywy z osobistego życia twórcy, stanowią sploty przeszłości odnosząc się do teraźniejszości. Kompozycje donośniej wybrzmiewają poprzez połączenia różnic, zestawienia kontrastów form. Wykreowana w ten sposób przestrzeń, zawieszona w nadrealnej sferze, przyciąga odbiorcę swą tajemnicą, wciąga w grę. Zagadkowość kompozycji powoduje, iż esencją zamierzeń nie jest płaski realizm, ale mocne przetworzenie, stworzenie własnej rzeczywistości. Ta niewytłumaczalność jak i enigmatyczne zestawienie form stanowią charakter cyklu „Pomiędzy„. 
Odbiorca zostaje zachęcony do stopniowego odkrywania tajemnicy, snucia własnych przemyśleń, odnalezienia osobistej interpretacji - niematerialnego połączenia się z artystą. 
 
Arkadiusz Kapłon - urodzony 1981 r. w Gorlicach, absolwent Pomaturalnej Szkoły Reklamy w Nowym Sączu oraz Instytutu Sztuki AP w Krakowie. Dyplom z malarstwa (z wyróżnieniem) w pracowni prof. Romualda Oramusa. Obecnie zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową oraz fotografią. Współzałożyciel Grupy Artystycznej ARh-. W swoich artystycznych poszukiwaniach inspiruje się zastanymi i zaobserwowanymi kształtami, figurami naturalnych form materii ściany, szyldu, plakatu i wszelkich odpadków kultury popularnej. W elementach kompozycji można odnaleźć relacje pomiędzy figurą geometryczną, literniczą, a figuratywną formą postaci. Owe detale wzajemnie się przenikają, przechodzą z jednej formy w drugą. Na przemian zatracając i podkreślając własny krój.

Wybrane wystawy:
- 2006 r. „Profesor - Student – Uczeń”, Urząd Miasta Krakowa, Honorowy Patronat prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa
- 2009 r. „ARh-” - Nowy Targ, Galeria Stara Kotłownia
- 2015 r. Arek Kapłon Wystawa Malarstwa - Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” - Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
- 2015 r. - Unvergänglichkeit/NIEPRZEMIJALNOŚĆ - Galeria JetztamDellplatz - Duisburg
- 2018 r. - Nowosądecka Mała Galeria
- 2018 r. - Wernisaż malarstwa podczas XI edycji Spotkań Teatralnych Innowica
- 2021 r. - Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu - „Osobiście„
Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.


Galeria zdjęć (1)

ARKADIUSZ KAPŁON „POMIĘDZY” / WYSTAWA MALARSTWA

TAGI: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura Arkadiusz Kapłon

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 9676911 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 12.4 °C Prędkość wiatru: 0 km/h Kierunek wiatru: 335 °
Ciśnienie: 980 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ