Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyGRAŻYNA KULIG / WYSTAWA MALARSTWA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-01-04 10:09 -+


Zapraszamy w czwartek 5 stycznia 2023 roku ogodz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Kulig. Wystawa będzie prezentowana do 1 lutego 2023 r.

GRAŻYNA KULIG / WYSTAWA MALARSTWA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-01-05 godz. 18:0
do 2023-02-01

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny w innym terminie wg. cennika

Grażyna Kulig - absolwentka Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, kierunek – edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Maluje od najmłodszych lat, inspiracją do twórczości jest pejzaż, martwa natura, kwiaty, portret. Wypowiada się w różnych technikach, takich jak: olej, akryl, pastel, kolaż, akwarela, grafika a komputerowa, również tkanina artystyczna i rzeźba (około 400 prac). W latach 2002 – 2006 pełniła funkcję prezesa TPSP, obecnie wiceprezesa w Nowym Sączu. Chętnie udziela się w pracy społecznej. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, na terenie całego kraju, a to: Koło, Kraków, Nowy Sącz, Stary Sącz, Krynica, Gorlice, Limanowa, Puławy, Kazimierz Dolny, Nowy Targ, Zakopane, Szczawnica. Jej obrazy znajdują się w muzeach, kościołach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą - Szwecja, Niemcy, Ameryka. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych i tematycznych (razem około stu wystaw). Wiele razy nagradzana i wyróżniana. Posiada „Medal 7oo- lecia Miasta Nowego Sącza”, odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, „Srebrny Krzyż Zasługi” i Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jej trudne przeżycia i osiągnięcia, jako jednej z najpopularniejszych i najbarwniejszych nowosądeckich postaci, stały się inspiracją znanej pisarki, Jadwigi Marzec do napisania ciekawej biografii pt. „Marzenia nie liczą lat”


Galeria zdjęć (1)

GRAŻYNA KULIG / WYSTAWA MALARSTWA

TAGI: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura Grażyna Kulig

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10703584 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 7.3 °C Prędkość wiatru: 2.4 km/h Kierunek wiatru: 57 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ