Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyJULIA JARŻA „CHAŁUPKI / BESKID NISKI” - CYKL OBRAZÓW – WYSTAWA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-02-01 10:15 -+


Serdecznie zapraszamy 3 lutego 2023 o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy „Chałupki / Beskid Niski” Julii Jarży. Wystawa będzie prezentowana do 8 marca br.

JULIA JARŻA „CHAŁUPKI / BESKID NISKI” - CYKL OBRAZÓW – WYSTAWA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-02-03 godz. 18:00
do 2023-03-08

Miejsce:
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny w innym terminie wg. cennika

Prezentowana wystawa to dorobek dwóch lat pracy nad cyklem Chałupki/Beskid Niski, który powstał dzięki inspiracji i gościnności przyjaciół artystki - Magdaleny Gołębiowskiej-Śmiałek i Andrzeja Śmiałka. Prace powstałe to próba zatrzymania w kadrze artystycznym najpiękniejszych, a często skazanych na zniknięcie domów mieszkalnych, kościołów cerkwi jak i budynków epoki PRL, które tworzą niezwykły koloryt regionu. Większość prac powstało w technice mieszanej: ecolina oraz linoryt łączony techniką kolażu.

Julia Jarża - studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale Grafiki.W latach 2002 -2017 asystent/adiunkt w pracowni Podstaw Projektowania Graficznego Krakowskiej Akademii Frycza Modrzewskiego na wydziale Malarstwa Sztalugowego i Architektury w Krakowie. W roku 2008 uzyskała doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka : Programu Tempus, Miasta Krakowa, Ministra Kultury i Sztuki.

Oprócz działalności dydaktycznej pracowała jako kostiumograf filmowy na planach filmów fabularnych z W.Smarzowskim, M.Szumowską, J.Koprowiczem, A.Baronem Więckiem. Jest członkiem kobiecej grupy artystycznej- Grupa 13. W swojej pracowni prowadzi warsztaty graficzne. Zajmuje się grafiką, malarstwem i fotografią. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.


Galeria zdjęć (1)

JULIA JARŻA „CHAŁUPKI / BESKID NISKI” - CYKL OBRAZÓW – WYSTAWA

TAGI: Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura Julia Jarża

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10710825 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 5.9 °C Prędkość wiatru: 5.5 km/h Kierunek wiatru: 177 °
Ciśnienie: 985 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ