Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyKRZYSZTOF GĘBAROWSKI „NIE NA SPRZEDAŻ” / WYSTAWA FOTOGRAFII


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2024-01-10 11:16 -+


Zapraszamy we czwartek 18 stycznia o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy fotografii „Nie na sprzedaż” autorstwa Krzysztofa Gębarowskiego.

KRZYSZTOF GĘBAROWSKI „NIE NA SPRZEDAŻ” / WYSTAWA FOTOGRAFII
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2024-01-18 godz. 18:00
do 2024-03-10

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp wolny – w innym terminie wg. cennika.

Wystawa będzie prezentowana do 10 marca br. Informujemy również, że został zmieniony stały dzień wernisaży „piątek” w naszej galerii oraz w Kasztelu w Szymbarku na „czwartek” - otwarcia wszystkich wystaw w 2024 roku planowane są we czwartki o godz. 18:00, w szczególnych przypadkach w inny dzień.

Zapomnijmy na chwilę o cenach, markach i trendach. Wyobraźmy sobie świat, w którym czas zatracił swoją linearność, wartości nie są sprzedawane, a otaczająca nas rzeczywistość nie jest zaśmiecana oślepiającym blaskiem neonów reklamowych.

W przestrzeni pozbawionej pstrokatej szyldozy możemy w pełni skupić się na esencji tego, co nas otacza. Odkrywamy w niej tajemnicze zakamarki przeszłości, gdzie tkwią mądrość i wartości, które charakteryzują nas jako ludzi. W tej przestrzeni nie ma miejsca na zgiełk konsumpcjonizmu ani presję dóbr materialnych. Zamiast tego, poznajemy człowieka, który pragnie odnaleźć szczęście w prostocie, tradycji przodków i duchowości.

Wystawa „Nie na sprzedaż” zaprasza odbiorców w podróż odsłaniając wymiar rzeczywistości pozbawionej daty i technologicznych przywilejów. Przenosi nas w bliżej nieokreśloną przestrzeń na osi czasu, gdzie spokój i autentyczność odzyskują swoją rangę, a harmonia nie zostaje zakłócona przez hałas cywilizacyjny.

W tym wykreowanym uniwersum, nowoczesne miasto zostało usunięte, a zamiast niego przywołuję mistyczną wieś, tradycję ludową i obrzędy religijne. Odkrywam piękno niematerialnej kultury, która wyłania się z zawiłego labiryntu postępu.

Za sprawą prezentowanych fotografii chciałbym aby odkryli państwo świat, który nie jest na sprzedaż. Świat, gdzie wzajemne relacje są cenniejsze od materialnych dóbr, a zamożność mierzona jest poziomem empatii i wzajemnego szacunku. Tutaj krzyk reklam i materialny wyścig zostają zamienione w ciszę, pozwalającą usłyszeć słowa drugiego człowieka, głosy natury oraz otworzyć się na potrzeby zwierząt.

Zanurzmy się w głębi różnorodności kulturowej, która nie jest podporządkowana zyskowi, lecz duchowemu wzbogaceniu. Dzięki temu może uda nam się doświadczyć pełni chwili niezakłóconej przez bieg czasu i natłok informacji.

Zapomniane światy czekają na nas, byśmy wzmocnili więź z przeszłością, docenili teraźniejszość i tak umocnieni zaczęli myśleć o przyszłości.


TAGI: Krzysztof Gębarowski Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Gorlice Muzeum Historia Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10862932 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 6.9 °C Prędkość wiatru: 7.5 km/h Kierunek wiatru: 286 °
Ciśnienie: 967 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ