Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy



TEODOR AXENTOWICZ - otwarcie wystawy stałej w Gorlicach


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2026-06-17 09:17 -+


W Gorlicach odbędzie się uroczyste otwarcie nowej odsłony ekspozycji stałej poświęconej jednemu z najwybitniejszych i najbardziej cenionych artystów epoki Młodej Polski – Teodorowi Axentowiczowi.

TEODOR AXENTOWICZ - otwarcie wystawy stałej w Gorlicach

Data wydarzenia:
2026-06-20 (sobota) godz. 17:00


Miejsce:
TEODOR AXENTOWICZ
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny.

Wernisaż odbędzie się 20 czerwca 2026 r. (sobota) o godzinie 17:00 w nowej przestrzeni wystawienniczej przy ul. Józefa Piłsudskiego 4 w Gorlicach.

Przeniesienie wystawy stałej z szymbarskiego Kasztelu otworzyło zupełnie inne możliwości aranżacyjne. Nowa przestrzeń, pozwoliła na zaprezentowanie znacznie szerszego i bogatszego przekroju unikalnej kolekcji pamiątek oraz dzieł Teodora Axentowicza, niż było to możliwe w poprzedniej lokalizacji.

Nowa odsłona wystawy to nie tylko okazja do podziwiania kunsztu malarskiego i słynnych portretów mistrza, ale także głębsze spojrzenie na jego relacje artystyczne oraz dziedzictwo, które po sobie pozostawił. Wzbogacona ekspozycja z pewnością zachwyci zarówno stałych miłośników twórczości Axentowicza, jak i tych, którzy odkryją ją na nowo.


#TEODOR AXENTOWICZ #Gorlice #Muzeum #Historia #Kultura

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 21977292 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 20.8 °C Prędkość wiatru: 8.46 km/h Kierunek wiatru: 286 °
Ciśnienie: 982.74 hPa Wilgotność powietrza: 67.55 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.