Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyWystawa malarstwa pt. „Axis mundi” Zuzanny Kłapkowskiej


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-12-01 11:06 -+


Grudzień w Muzeum Narciarstwa rozpoczynamy wystawą obrazów Zuzanny Kłapkowskiej pt. „Axis mundi”. Finisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia 2024 r., o godz. 18.00.

Wystawa malarstwa pt. „Axis mundi” Zuzanny Kłapkowskiej
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-12-02
do 2024-01-12 godz. 18:00

Miejsce:
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Zuzanna Kłapkowska
Urodziła się we Wrocławiu. Obecnie jest studentką V roku Wydziału Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Na wystawie pt. „Axis mundi” Zuzanna prezentuje prace, które powstawały w przeciągu trzech lat. W pierwszym etapie powstają kompozycje abstrakcyjne, w których zainspirowała się naturą. Drugi etap to formy przestrzenne. Za pomocą origami tworzyła struktury z papieru. Przez te poszukiwania związane z szeroko rozumianą sztuką papieru, doszła do wycinanek ludowych. Jest bardzo zauroczona szczerością i prostolinijnością artystów ludowych, dlatego chciała to oddać w swoim malarstwie.

Jeżeli chodzi o tytułowy Axis mundi - oś świata jest to nawiązanie do motywu drzew, które wykorzystuje w swoim malarstwie. W wielu kulturach drzewo było traktowane jako wyobrażenie osi czasu. Mircea Eliade pisał, że ludy pierwotne umieszczały drzewo zazwyczaj w sakralnym centrum wszechświata. Według niego kreowanie „osi kosmicznej” było wyrazem dążenia człowieka do odnalezienia sposobu kontaktowania się ze światem duchowym. Ja drzewo też umieszczam w centrum. Poprzez malarstwo chce doświadczać czegoś metafizycznego i dokonywać ciągłych zmian. Przekraczać swoje ograniczenia. Obecnie jestem w trakcie realizowania dyplomu, który zatytułowałam „Rytuał przejścia”.


TAGI: Muzeum Narciarstwa Cieklin Stanisław Barabasz Muzea Kultura Wystawy

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10710852 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 5.9 °C Prędkość wiatru: 5.5 km/h Kierunek wiatru: 177 °
Ciśnienie: 985 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ