Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin


Źródło: Powiat Jasielski  Dział: wiadomosci Dodano: 2021-05-17 21:30 -+


W ubiegły piątek, 14 maja 2021 r., nastąpiło uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin.

Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin


Zakres zadania obejmował rozbiórkę istniejących i budowę dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w Cieklinie, jeden w ciągu drogi powiatowej Nr 1868R Trzcinica – Osobnica – Cieklin w km 12+361, drugi w ciągu drogi powiatowej Nr 1877R Cieklin – Wola Cieklińska w km 0+965. Nowe obiekty spełniają parametry normatywne: mają nośność 40 ton, szerokość jezdni to 6 m, posiadają również jednostronne chodniki. Dno i skarpy potoku Bednarka zostały umocnione w obrębie mostów koszami siatkowo-kamiennymi i narzutem kamiennym.

Roboty budowlane trwały od 9 czerwca do 25 listopada 2025 r. Wykonawcą było, wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego, Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „GODROM” Sp. z o. o. z Gorlic.

Łączna wartość realizacji zadania wyniosła 3.387.844,69 zł. Zadanie zostało dofinansowane z subwencji ogólnej budżetu państwa w kwocie 1.691.472,00 zł. Pomoc finansową udzieliła również Gmina Dębowiec.

W trakcie spotkania głos zabrał Członek Zarządu Powiatu w Jaśle Ryszard Lisowski, który podziękował Rządowi RP za dofinansowanie tej inwestycji oraz Staroście Jasielskiemu, który wykazał się ogromnym zaangażowaniem wielokrotnie odwiedzając w tej sprawie Ministerstwo Infrastruktury. Podziękowania złożył również pracownikom Starostwa Powiatowego w Jaśle za ogrom pracy włożony w realizację tego zadania, które sprawiło, że w miejscowości Cieklin nastąpił ład komunikacyjny i wzrosło bezpieczeństwo użytkowników drogi, która m.in. umożliwi przejazd kombajnów, co do tej pory było niemożliwe.

Pan Lisowski w swoim wystąpieniu podkreślił także dobrą współpracę pomiędzy gminnymi samorządami, Powiatem Jasielski oraz Urzędem Marszałkowskim, co dobrze rokuje przy realizacji kolejnych zadań mających na celu rozwój społeczno-gospodarczy powiatu i poprawę życia jego mieszkańców.

W imieniu Mieszkańców Gminy Dębowiec, Radnych Gminy Dębowiec oraz własnym składam gorące podziękowania dla Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, całego Zarządu Powiatu Jasielskiego oraz Radnych Powiatowych, a także wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji w/w zadania. – Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek.

W uroczystym oddaniu mostów uczestniczyli: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, Członek Zarządu Powiatu Ryszard Lisowski, Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek, w imieniu Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy -Mateusz Lechwar, w imieniu Senator RP Alicji Zając - Iwona Trawińska- Ćwiertniewicz, Ksiądz Proboszcz Parafii Cieklin Marek Marchut wraz z Księdzem Prałatem Franciszkiem Motyką, Dyrektor PZD Katarzyna Kaszowicz, Sołtys wsi Stanisław Więcek, Przewodnicząca Rady Gminy Dębowiec Teresa Pachana, Radni Gminy Dębowiec Andrzej Piątkiewicz i Piotr Poliwka, Prezes OSP w Cieklinie Rafał Czechowicz, Radna Powiatu w Jaśle Irena Baciak, zaproszeni goście oraz pracownicy Starostwa Powiatowego, a także Wiceprezes „GODROM” sp. z o.o. Marek Pyznar.


Galeria zdjęć (7) fot. Powiat Jasielski

Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin Oddanie do użytku i poświęcenie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin

#Mosty #Cieklin #Powiat Jasło #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11245055 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.