Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2024-01-28 16:42 -+


W Dębowcu powstała nowa atrakcja turystyczna, izba w której zgromadzono zbiory związane z historią i tradycją naszej gminy. To rezultat starań i współpracy wielu podmiotów, które zebrały i udostępniły cenne pamiątki i dokumenty. 

Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu

W sobotę 27 stycznia o godzinie 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie izby, na które przybyli liczni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu, sponsorzy i lokalna społeczność. Izba Muzealna znajduje się w dawnej agronomówce, która została wyremontowana i przystosowana do celów muzealnych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 milion złotych.

W izbie można podziwiać wiele ciekawych eksponatów dotyczących życia i działalności mieszkańców Dębowca i okolic, takich jak dokumenty, fotografie, przedmioty użytkowe, pamiątki strażackie i wojskowe. Wśród nich są również prywatne zbiory Andrzeja Dziedzica, miłośnika historii lokalnej.

Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek wyraził swoją radość z realizacji tego projektu i podziękował wszystkim, którzy do niego się przyczynili. W szczególności wymienił Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy, Gwardię Dębowiecką, Stowarzyszenie Kosynierów Parafii Cieklin oraz Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Dębowiec. Podziękował również Pawłowi Pierzowiczowi – kolekcjonerowi pamiątek strażackich oraz Wiesławowi Czechowiczowi, który przygotował materiały multimedialne o narciarskich zbiorach znajdujących się w cieklińskiej izbie muzealnej. Podziękował także Urszuli Misiołek za opracowanie ekspozycji oraz darczyńcom prywatnych eksponatów.

Poseł Maria Kurowska pogratulowała gminie Dębowiec inicjatywy i podkreśliła znaczenie izby muzealnej jako miejsca edukacji i kultury.
Europoseł Bogdan Rzońca zwrócił uwagę na bogatą historię ziemi dębowieckiej i jej wkład w budowanie Polski.
List gratulacyjny od starosty jasielskiego Adama Pawlusia odczytał Ryszard Lisowski z zarządu powiatu.
Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle Mariusz Świątek zapewnił o gotowości do współpracy i wymiany doświadczeń.

Izba Muzealna w Dębowcu jest otwarta dla zwiedzających w środy (godz. 9-16 ) i soboty (godz. 9-13).


Galeria zdjęć (27) fot. Wiesław Czechowicz

Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu Otwarcie Izby Muzealnej w Dębowcu

TAGI: Izba Muzealna w Dębowcu Marcin Bolek Maria Kurowska Bogdan Rzońca Ryszard Lisowski Mariusz Świątek Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 10862914 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 6.6 °C Prędkość wiatru: 8.9 km/h Kierunek wiatru: 275 °
Ciśnienie: 967 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ