Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Ponad dwugodzinna podróż po Indiach


Autor: Wiesław Czechowicz  Dział: kultura Dodano: 2012-02-01 23:55 -+


Dzieci, młodzież oraz dorośli przez ponad dwie godziny bez wytchnienia i znużenia słuchali z zainteresowaniem wspomnień z podróży do Indii Alicji Mojko.
To spotkanie z Alicją i jej przygodami z dalekiego wschodu zapoczątkowało nową działalność naszego muzeum,

Ponad dwugodzinna podróż po Indiach

którą nazwałem „Spotkanie pod złamanymi nartami”. Będą to spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy zechcą podzielić się swoimi przygodami – pasjami, nauczą, może zachęcą mieszkańców do robienia czegoś ciekawego, pasjonującego.

Alicja Mojko zauroczona Beskidem Niskim postanowiła tu zamieszkać, wyciszyć się z miejskiego gwaru.
Z Gdańskiem gdzie od dzieciństwa mieszkała, uczyła się, pracowała i tworzyła nadal utrzymuje żywy kontakt. Poetka, malarka, aktorka i podróżniczka. Wspólnie ze Zdzisławem Górskim w 2008 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za 35-lecie pracy artystycznej. Razem założyli w 1986 roku w Gdańsku Teatr Snów, uznawany przez krytyków za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych, w którym grała oraz współtworzyła oprawę plastyczną. W roku 2006 Alicja założyła w Gdańsku własny zespół „Teatr Lustra Strona Druga”, z którym zrealizowała szereg autorskich przedstawień ulicznych i salowych.

„ZANURZYĆ SIĘ W AZJI - MOJA PRZYGODA Z INDIAMI”

Na poniedziałkowym spotkaniu w muzeum narciarstwa poznaliśmy Alicję jako podróżniczkę i poetkę. Jej prezentacja zdjęć z podróży po Indiach i interesujący komentarz przybliżył nam ten ogromny kraj i jego kulturę, zwyczaje, religie oraz zwykłe codzienne życie mieszkańców. Jej krótkie amatorskie filmiki „Taniec na linie” czy „Powrót Dalajlamy” wzmocniły cudowny nastrój a liczne pytania zadawane przez uczestników dowodzą, że spotkanie było interesujące. Dziękujemy Alicjo za ten wspaniały wieczór.


Galeria zdjęć (14)

Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach Ponad dwugodzinna podróż po Indiach


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ elza: Bardzo ciekawe spotkanie

Dodano: 2012-02-09 10:39:51 Odpowiedz

 ~ ml:-): było super :-)

Dodano: 2012-02-06 18:31:48 Odpowiedz

 ~ uczestnik: Spotkanie było rewelacyjne. Temat bardzo ciekawy, dobrze omówiony i do tego interesujące filmiki i mnóstwo ciekawych zdjęć. Myślę, że tego typu spotkania będą się cieszyły wielkim zainteresowaniem, gdyby tylko je trochę bardziej rozreklamować.

Dodano: 2012-02-05 15:17:09 Odpowiedz

 ~ uczestnik 3: Bardzo ciekawe spotkanie. Dużo ciekawych informacji o Indiach. Pozdrawiam !!!

Dodano: 2012-02-03 15:14:21 Odpowiedz

 ~ uczestnik2: Ciekawe spotkanie Pani Alicja ukazała Indie bogate i zupełnie zwyczajne. Dowiedziałem się wielu nowych przydatnych informacji. Było super!! może kiedyś wybiorę się w taką podróż:-)

Dodano: 2012-02-03 06:45:01 Odpowiedz

 ~ uczestnik: Niech żałuje ten kto nie był na spotkaniu!! Pozdro dla opiekuna muzeum

Dodano: 2012-02-02 07:12:02 Odpowiedz

 ~ Marta: Rewelacyjny pomysł z tego typu spotkaniami!!

Dodano: 2012-02-02 07:09:28 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7359136 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ