Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie


 Dział: wiadomosci Dodano: 2020-06-10 14:25 -+


Dzisiaj, 10 czerwca 2020 roku o godzinie 11:00 oficjalnie przekazano do budowy dwa mosty na drogach powiatowych w Cieklinie firmie Godrom z Gorlic.

Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie

Zakres prac obejmie rozbiórkę i budowę dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin w ciągu dróg powiatowych nr 1868R Trzcinica – Osobnica – Cieklin i nr 1877R Cieklin – Wola Cieklińska. Istniejące 2-przęsłowe mosty o konstrukcji żelbetonowej zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstaną nowe, jednoprzęsłowe, płytowo - belkowe obiekty o normatywnych parametrach i nośności 40 ton. W ramach prac wykonane zostaną również umocnienia potoku i wyremontowana będzie droga w obrębie dojazdów do mostów.

- Wartość inwestycji to 3 382 944,69 zł, przy czym zadanie to otrzymało dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, które pokryje 50% kosztów.

- Gmina Dębowiec na ten cel przekazała ponad 350 tysięcy zł, pozostała kwota to środki z budżetu Powiatu Jasielskiego.

- Inwestycja zostanie zakończona w listopadzie 2020 roku.

- Inwestycja ta jest ważna nie tylko dla mieszkańców Gminy Dębowiec, ale całego Powiatu Jasielskiego. Rzeka Bednarka jest niebezpiecznym górskim potokiem, który w czasie opadów szybko podnosi swój wartki nurt, dlatego dla bezpiecznego korzystania z przejazdu przez nią, konieczna jest rozbiórka i budowa nowych mostów o pełnym tonażu – powiedział Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Przekazanie placu budowy odbyło się przy udziale: Alicji Zając – Senator RP, Wojciecha Zająca – Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adama Pawlusia – Starosty Jasielskiego, Stanisława Pankiewicza – Wicestarosty, Ryszarda Lisowskiego - Członka Zarządu Powiatu w Jaśle, Marcina Bolka – Wójta Gminy Dębowiec, Kamili Cholewiak – Kiczek – przedstawiciela Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, księdza prałata Franciszka Motyki z Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie, przedstawicieli wykonawcy: Marka Pyznara - Wiceprezesa Zarządu firmy „GODROM” sp. z o.o. i Piotra Bażyka - Kierownika budowy, Katarzyny Kaszowicz – Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Ewy Dubiel - Naczelnika Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Joanny Wanat - Kierownika Referatu w Wydziale Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Henryka Kośka - Inspektora nadzoru w Wydziale Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Andrzej Konopki – Naczelnika Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle, Stanisława Więcka - Sołtysa wsi Cieklin oraz Rafała Czechowicza - Komendanta OSP Cieklin.


Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbiórka istniejących i budowa dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin”


Galeria zdjęć (11) fot. Wiesław Czechowicz

Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie Rusza budowa dwóch mostów w Cieklinie

TAGI: Mosty Budowa Cieklin Gmina Dębowiec Marcin Bolek Powiat Jasło Adam Pawluś

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

 ~ mirx: Most ”podgórą” wybudowano w 1951 roku, a w ”górze” prawdopodobnie przed II wojną światową.

Dodano: 2020-08-24 04:12:11 Odpowiedz

 ~ B: W jakich latach, roku wybudowano obydwa mosty? Kto wie proszę napisać?

Dodano: 2020-08-04 20:17:39 Odpowiedz

 ~ jk: Zapytaj Zbigniewa

Dodano: 2020-06-26 21:40:21 Odpowiedz

 ~ Mieszkaniec wsi : Czy będą budowane oba mosty jednocześnie ??

Dodano: 2020-06-21 21:23:15 Odpowiedz

 ~ Wiesiek: Tak, mosty będą budowane w tym samym czasie.

Dodano: 2020-06-27 10:40:08 Odpowiedz

 ~ Mieszkaniec gminy: Parodią jest komentarz ”www”, który zachowuje się jak Wacław Jarząbek W internecie nic nie ginie i polecam www by wpisał w wyszukiwarkę i sprawdził to nic . Wójtowie są po to wybrani by dobrze zarządzali gminą i liczę że obecny wójt dokona wszelkich starań by dobrze wykonać swoje zadanie.

Dodano: 2020-06-14 20:35:00 Odpowiedz

 ~ www: Co za parodia przez cztery kadencje wój pochodzący z Cieklina nic nie robił a niedawno wybrany nowy wójt pochodzący z Dębowca i co - rusza z drogami, mostami. Tak trzymać Panie Wójcie

Dodano: 2020-06-12 22:01:48 Odpowiedz

 ~ zatroskana: a gdzie odstęp i maseczki?

Dodano: 2020-06-10 17:51:01 Odpowiedz
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 8942784 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 24.7 °C Prędkość wiatru: 8.2 km/h Kierunek wiatru: 97 °
Ciśnienie: 979 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ