Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Z regionu Prezydent Andrzej Duda deklaruje wsparcie dla ofiar kataklizmu w Trzcinicy


Źródło: powiat.jaslo.pl  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2020-07-01 11:24 -+


Prezydent Andrzej Duda odwiedził wczoraj mieszkańców Trzcinicy w powiecie jasielskim, którzy ucierpieli z powodu wywołanej gwałtownymi nawałnicami powodzi błyskawicznej.

Prezydent Andrzej Duda deklaruje wsparcie dla ofiar kataklizmu w Trzcinicy

Prezydent szedł pieszo oglądając poczynione straty, rozmawiał z ludźmi, wchodził do ich zrujnowanych domów. Ogrom nieszczęścia, którego był świadkiem skłonił go do zadeklarowania pomocy ofiarom kataklizmu.

Będzie trzeba tutaj oczywiście uruchamiać większą pomoc niż standardowo przewidziana na wypadek powodzi. To będą te odszkodowania do 200 tys. złotych. (…) Zapewniam, że wsparcie ze strony państwa, poprzez wojewodę i poprzez władze samorządowe, będzie tutaj cały czas realizowane.

Wizyta Prezydenta zakończyła się briefingiem prasowym pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas krótkiej konferencji prasowej, odniósł się do sytuacji mieszkańców.

Niestety sytuacja jest tragiczna. Ponad 200 domów zostało zalanych na 800 domów w całej miejscowości. I to bardzo często zalanych tak, że cały parter, aż niemalże do sufitu był zapełniony wodą. Sytuacja jest rzeczywiście tragiczna. Zniszczone mienie, zniszczone budynki gospodarcze. Nie wspomnę już o samochodach, których dziesiątki woda częściowo zabrała, częściowo po prostu zniszczyła, zalała.

Przekazał także informację od prezesa Polskiego Gazownictwa i Górnictwa Naftowego o zapewnieniu ofiarom doraźnego wsparcia.

Dzisiaj otrzymałem informację od prezesa Polskiego Gazownictwa i Górnictwa Naftowego, że firma także pomoże ofiarom tej powodzi tutaj na Podkarpaciu, że będą przekazywane dary rzeczowe w postaci sprzętu AGD, który został w większości przypadków całkowicie zniszczony – lodówki, prali, kuchenki gazowe, wszystko to co normalnie potrzebne, żeby rodzina mogła funkcjonować.

Nie zapomniał także o tych, którzy nie szczędzili wysiłku w niesieniu pomocy:

Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali i pomagają tutaj mieszkańcom. Dziękuję strażakom ochotnikom nie tylko stąd z Trzcinicy, ale z całej okolicy, z całego powiatu.

Dziękuję ogromnie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy tutaj niezwykle ofiarnie pomagają. Dziękuję także i wolontariuszom, młodzieży ze szkół okolicznych, młodzieży ze Związku Strzeleckiego. (…) Dziękuję także wszystkim moim Rodakom, bo słyszę tutaj od Państwa, że z całej Polski właściwie przychodzą środki pomocowe, przychodzą dary.

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował Panu Prezydentowi za przybycie do Trzcinicy, okazaną solidarność i podjęcie działań pomocowych. Przekazał także Panu Prezydentowi obraz Beskidu Niskiego, namalowany przez Pana Przepiórę - pensjonariusza DPS w Foluszu.


Galeria zdjęć (3) fot. powiat.jaslo.pl

Prezydent Andrzej Duda deklaruje wsparcie dla ofiar kataklizmu w Trzcinicy Prezydent Andrzej Duda deklaruje wsparcie dla ofiar kataklizmu w Trzcinicy Prezydent Andrzej Duda deklaruje wsparcie dla ofiar kataklizmu w Trzcinicy


fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Mapa Beskid Niski i Pogórze


Trzcinica Trzcinica
. czytaj więcj⇒
Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 7359089 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ