Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Ciekawostki Czy będzie zjazd z A4 w kierunku Jasła?


Źródło: powiat.jaslo.pl  Dział: przeglad_mediow Dodano: 2017-10-22 21:26 -+


16 października w Jasionce odbyła się konferencja pn. „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia”, podczas której zaprezentowano kierunki rozwoju układu komunikacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Czy będzie zjazd z A4 w kierunku Jasła?

Ważnym wydarzeniem na tej konferencji było podpisanie aneksu do Kontraktu Terytorialnego na realizację drogi szybkiego ruchu S-19 od Babicy do Barwinka na granicy Polsko-Słowackiej.  Pod aneksem swój podpis złożyli, z pełnomocnictwa Rządu RP Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie i Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego.

W wydarzeniu uczestniczyli: europoseł Tomasz Poręba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Marek Chodkiewicz, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, Poseł Bogdan Rzońca, Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Poseł Wojciech Buczak.

Podczas konferencji podpisano również szereg listów intencyjnych samorządu województwa, z powiatami i gminami. Starosta Jasielski Adam Pawluś podpisał list intencyjny z deklaracją określenia zasad i warunków współpracy w przygotowaniu zadania pod nazwą: „Budowa nowego węzła Autostrady A4 - węzeł Pilzno oraz łącznika drogowego od węzła do drogi krajowej 94”.

Podczas spotkania zaprezentowano także program rozwoju i przebudowy linii kolejowych. Po raz pierwszy w czasie prezentacji w oficjalnych dokumentach planistycznych Województwa Podkarpackiego pojawiło się przedłużenie linii kolejowej Nr 25 Łódź Kaliska – Dębica do Jasła.

Starosta Adam Pawluś wyraził zadowolenie z podjęcia tej inicjatywy. Powiedział: Ze swojej strony deklaruję aktywne działania w staraniach o wybudowanie nowego połączenia autostrady z drogą krajowa Nr 73. Dogodne połączenie Jasła i wszystkich miejscowości z południowo- zachodniej części Podkarpacia z A4 ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego tej części województwa oraz dla skomunikowania tych terenów z europejska siecią dróg. Obecnie prowadzone są zaawansowane prace projektowe przygotowawcze dotyczące rozbudowy DK 73 od Jasła do Pilzna. Zabezpieczane są też środki w Krajowym Rejestrze Drogowym na jej realizację w kwocie 476 mln złotych. Poszerzenie przewidywanej inwestycji drogowej połączenia drogowego od Pilzna do Autostrady A4 z wykorzystaniem jej węzła w miejscowości Borowa, byłoby logiczną tego kontynuacją. W miejscowości Borowa nad autostradą przebiega wiadukt drogi powiatowej. Moim zdaniem możliwe jest połączenie tego węzła drogi krajowej Nr 94 i 73 w Pilźnie po śladzie dotychczasowych dróg powiatowych Pilzno – Chotowa Nr 1280R i następnie Chotowa- Borowa Nr 1293R oraz na północ od autostrady do miejscowości Radomyśl Wielka.


Galeria zdjęć (3) fot. powiat.jaslo.pl

Czy będzie zjazd z A4 w kierunku Jasła? Czy będzie zjazd z A4 w kierunku Jasła? Czy będzie zjazd z A4 w kierunku Jasła?

TAGI:

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzySTATSTYKA:

Jesteś naszym 7407460 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ