Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„Na zimowo” z Jolą Richter-Magnuszewską


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-12-16 12:14 -+


Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej „Na zimowo”, udostępnionych Bibliotece dzięki uprzejmości Autorki.

„Na zimowo” z Jolą Richter-Magnuszewską
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-12-16
do 2020-02-29

Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

Malarka, ilustratorka, autorka ilustracji do Świerszczyka i książek wielu wydawnictw, m.in. Naszej Księgarni, Egmontu, Publicatu, Literatury, czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle znana jest nie tylko poprzez swoje prace. I nie tylko dlatego, że mieszka w pobliżu, w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego, gdzie wraz z mężem Maćkiem prowadzi pracownię “Z innej bajki”, lecz również dlatego, że często można ją spotkać w naszej Bibliotece – jako gościa inspirujących spotkań autorskich, moderatorkę budzących wyobraźnię warsztatów artystycznych, pomocniczkę w projektach, a także jako zapaloną czytelniczkę. Dopełnieniem tego katalogu naszej współpracy jest zimowa wystawa ilustracji Joli, udostępnionych Bibliotece dzięki uprzejmości Autorki.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace ilustrujące twórczość m.in. Jana Brzechwy, Edwarda Leara, Danuty Wawiłow. Mimo, że powstały w różnym czasie, dla różnych wydawnictw i z użyciem różnych technik, wszystkie łączy wspólny, zimowy wątek. Proste, a zarazem uruchamiające wyobraźnię, nasuwające mnóstwo skojarzeń i analogii, pełne humoru, czasem wręcz ulubionej groteski, a jednocześnie poetyckie i przesycone magią.

Wystawa prezentowana jest od 16 grudnia 2019 do 29 lutego 2020 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

(MBP w Jaśle)fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 7549854 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ