Szpachelką i pędzlem - wystawa malarstwa Krystyny Kuźniarskiej i Piotra Warchoła


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmySzpachelką i pędzlem - wystawa malarstwa Krystyny Kuźniarskiej i Piotra Warchoła


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2024-03-31 15:30 -+


Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie oraz artyści, Krystyna Kuźniarska i Piotr Warchoł serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy „Szpachelką i pędzlem”, który odbędzie się w piątek, 17 maja 2024 r. o godzinie 18:00.

Szpachelką i pędzlem - wystawa malarstwa Krystyny Kuźniarskiej i Piotra Warchoła
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2024-05-17 godz. 18:00
do 2024-07-14

Miejsce:
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wolny.

Krystyna Kuźniarska
Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. Po szkole pracowała jako dekoratorka a następnie instruktorka plastyki w gorlickim MOK. Od 1981 roku prowadzi działalność gospodarczą. Kilka lat temu po długiej przerwie powróciła do malowania i rysowania. Uczestniczyła w kilku plenerach i wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w gorlickim BWA i w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Podstawowym narzędziem, którego używa jest szpachelka. Swój zachwyt Beskidem Niskim stara się przelać na płótno.

Piotr Warchoł
Artysta-malarz, absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. Od kilkudziesięciu lat uprawia malarstwo sztalugowe, głównie pejzaż. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach na całym świecie. W 2019 został wybrany „Osobowością Roku” w kategorii „kultura w powiecie stalowowolskim”. Swoje prace prezentuje w Domu Kultury i Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli oraz na wystawach czasowych, indywidualnych i zbiorowych.Mottem jego prac jest hasło “Chciałbym pędzlem zatrzymać mijający czas”.


#Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie #Cieklin #Muzeum #Historia #Kultura #Wernisaż #Krystyna Kuźniarska #Piotr Warchoł

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11611597 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.