Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Wiadomosci Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie


 Dział: kultura Dodano: 2024-03-25 20:20 -+


W niedzielne popołudnie, 24 marca 2024 roku, Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie zamieniło się w przestrzeń pełną humoru i refleksji.

Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie

O godzinie 18:00 rozpoczął się wernisaż rysunku satyrycznego znanego artysty Bartłomieja Belniaka, zatytułowany „Po sezonie ?!”. Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono miłośników sztuki, lokalnych mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji kulturalnych.

Bartłomiej to artysta o wyjątkowym poczuciu humoru, zaprezentował sześć rysunków satyrycznych, które w zabawny sposób odnosiły się do tematyki narciarskiej. Pozostałe prace na wystawie to karykatury polityków, muzyków i innych znanych postaci, które nie tylko bawiły, ale również skłaniały do refleksji nad współczesnym światem.

Wernisaż był okazją do osobistego spotkania z artystą i rozmowy o jego twórczości. Wśród gości wydarzenia znaleźli się artyści, miłośnicy sztuki oraz mieszkańcy Cieklina, Gminy Dębowiec, Jasła, Gorlic i okolic. Atmosfera była serdeczna i pełna uznania dla talentu Belniaka.

Przewodnicząca Rady Gminy Dębowiec, Teresa Pachana, wyraziła swoje gratulacje i podziękowania dla artysty, życząc mu dalszych sukcesów. Po oficjalnej części otwarcia wystawy, uczestnicy mieli okazję podziwiać prace Belniaka oraz obejrzeć film o artyście, co pozwoliło lepiej poznać jego artystyczną drogę.

Wydarzenie wzbogacił poczęstunek, który został zakupiony ze środków Gminy Dębowiec oraz samego artysty, co było miłym gestem wobec gości.

Wernisaż był również okazją do integracji społeczności lokalnej, co potwierdza obecność przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, takich jak Krystyna Czechowicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Dębowcu, Dorota Starzec, bibliotekarka z Filii w Cieklinie, Małgorzata Nowakowska, Przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Dębowca i Okolicy, oraz Ula Jedlińska-Misiołek z Izby Muzealnej w Dębowcu.

Wernisaż Bartłomieja był wydarzeniem, które nie tylko dostarczyło uczestnikom wielu emocji estetycznych, ale również podkreśliło znaczenie sztuki satyrycznej jako formy wyrazu artystycznego i społecznego komentarza. Jest to przykład na to, jak sztuka może łączyć ludzi, inspirować do dialogu i refleksji nad otaczającym nas światem.

Wystawa Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie będzie czynna do 12 maja 2024 roku, dając szansę jeszcze większej liczbie osób na zetknięcie się z jego wyjątkowym talentem.


Galeria zdjęć (18) fot. Michał Czechowicz

Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie Wernisaż Bartłomieja Belniaka w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie

#Muzeum Narciarstwa #Bartłomiej Belniak #Wernisaż #Cieklin #Gmina Dębowiec #

fb

Komentarze:

Pokaż komentarze ∨

Brak komentarzy

Najnowsze Wiadomości Kultura Sport 

STATSTYKA:

Jesteś naszym 11270208 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.