Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyBiblijne kobiety w malarstwie Grzegorza Szatka


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-05-18 15:18 -+


Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy oraz artysta Grzegorz Szatek zapraszają na wystawę malarstwa pt. „Biblijne kobiety”. Otwarcie wystawy w piątek 26 maja br. o godzinie 18:00.

Biblijne kobiety w malarstwie Grzegorza Szatka
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-05-26 godz. 18:00
do 2023-05-31

Miejsce:
Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Bezpłatny w godz. 16:00 - 19:00

Grzegorz Szatek (ur. 26 grudnia 1989 r. w Jaśle) - absolwent Wyższej Szkoły Informatyki
i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie w 2013 r. uzyskał dyplom licencjacki z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W 2015 r. uzyskał tytuł magistra z zakresu kulturoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Absolwent malarstwa w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor trzech wystaw indywidualnych oraz romantycznej opowieści „Błękitna trawa„.

Inspiracją do namalowania obrazów olejnych stały się historie starotestamentowych kobiet. Każda z nich wyjątkowo zapisała się na kartach Biblii.
Były to matki, żony, siostry, królowe, prorokinie, kochanki, zabójczynie czy też prostytutki. Niezależnie od ich stanu społecznego, historie tych kobiet są pewnego rodzaju przypowieścią. Tła obrazów nawiązują do konkretnego wydarzenia z życia przedstawionej na nim kobiety, a opisy do nich dołączone pozwolą zrozumieć zawartą w nich symbolikę.

grzegorzszatek.pl


Galeria zdjęć (1)

Biblijne kobiety w malarstwie Grzegorza Szatka

TAGI: Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu Dębowiec Kultura Teatr Kino Galerie Sztuka Grzegorz Szatek

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10703716 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 8 °C Prędkość wiatru: 0.6 km/h Kierunek wiatru: 175 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ