Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyCztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża - wystawa


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-04-16 22:09 -+


Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża”.

Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża - wystawa
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-04-21 godz. 17:00
do 2023-06-30

Miejsce:
Muzeum Regionalne w JaśleMuzeum Regionalne w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Korzystając z dobrej passy dotyczącej popularyzacji sztuki Antoniego Bolka z Załęża zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy poświęconej jego bogatej twórczości, tym razem do siedziby Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża to zbiór obrazków, na których można podziwiać malownicze krajobrazy Podkarpacia. Ponadto, co istotne w kontekście etnograficznym, na ekspozycji znajdują się rzeźby symbolicznie wyrażające – cały rok obrzędowy w polskiej tradycji ludowej – od Wielkanocy po Boże Narodzenie.

Ekspozycja ta jest trzecią indywidualną wystawą twórcy. Pierwsza zorganizowana była w Jasielskim Domu Kultury w 1978 r. a druga za pośrednictwem Muzeum Regionalnego w Jaśle w Vlastivednem Muzeum w Trebisowie w 2000 r. na Słowacji.

Cztery pory roku w twórczości Antoniego Bolka z Załęża to dwuwymiarowa odsłona talentu twórcy, jego malarstwa z dawnych lat oraz rzeźb /w tym najnowszych/. Powstała ekspozycja jest największą z dotychczasowych, ponieważ jest sumą zbiorów Jasielskiego Domu Kultury i Muzeum Regionalnego w Jaśle oraz kolekcji prywatnych.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż 21 kwietnia o godz. 17:00 !

WYSTAWA czynna od 21 kwietnia do 30 czerwca 2023 r.


TAGI: Muzeum Regionalne w Jaśle Jasło Muzeum Historia Kultura Antoni Bolek Załęże

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 10710964 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 7.6 °C Prędkość wiatru: 8.2 km/h Kierunek wiatru: 269 °
Ciśnienie: 985 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ