Edita Vološčuková „FRAGMENTY Z LABORATORIA” ⁄FRAGMENTY Z LABORATORIUM⁄ / wystawa instalacji


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyEdita Vološčuková „FRAGMENTY Z LABORATORIA” ⁄FRAGMENTY Z LABORATORIUM⁄ / wystawa instalacji


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-10-03 23:42 -+


Zapraszamy w piątek 6 października o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy instalacji Edity Vološčukovej. Ekspozycja pt.„Fragmenty z laboratoria / Fragmenty z laboratorium” będzie prezentowana do 7 listopada br.

Edita Vološčuková „FRAGMENTY Z LABORATORIA” ⁄FRAGMENTY Z LABORATORIUM⁄ / wystawa instalacji
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-10-06 godz. 18:00
do 2023-11-07

Miejsce:
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
podczas wernisażu wstęp bezpłatny - w innym terminie wg. cennika.

Edita Vološčuková - urodziła się w roku 1951. Pochodzi ze Stropkova (Słowacja), od dawna pracuje jako artystka w Preszowie. Przez prawie 30 lat pracowała jako adiunkt na Wydziale Edukacji Artystycznej i Sztuki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Preszowie. Obecnie prowadzi własną działalność twórczą.
Jest członkiem Stowarzyszenia Sztuki C+S z siedzibą w Koszycach oraz członkiem Słowackiej Unii Sztuki w Bratysławie. W swojej twórczości zajmuje się obiektami, obrazami, grafikami, instalacjami i tekstami konceptualnymi. Pracuje również jako zawodowa kuratorka, prowadzi warsztaty i seminaria.
Jest laureatką kilku nagród ( nagroda Międzynarodowego Triennale Akwareli 1999 i 2013 w Lučencu, Nagroda Rektora PU za Twórczość Artystyczną 2003, laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Salon 2003, laureatka Wyróżnienia Galerii w Miškolcu za międzynarodowy projekt Trzy Granice).
Uczestniczyła w wielu artystycznych sympozjach teoretycznych i plenerach. Swoje prace prezentowała na jedenastu wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, Ukraina, Węgry, Niemcy, Czechy, Norwegia, Włochy, Anglia). Jej prace znajdują się w kolekcjach galerii krajowych i zagranicznych: Šarišská Galéria Prešov, Galeria artystów spiskich Spišská Nová Ves, Andy Warhol Museum of Modern Art Medzilaborce, Novohradské muzeum i galeria Lučenec, Koloman Sokol Gallery Liptovský Mikuláš, MG Mukačevo, BWA Krosno, MM Nyíregyháza, HOM Miskolc.


Galeria zdjęć (1)

Edita Vološčuková „FRAGMENTY Z LABORATORIA” ⁄FRAGMENTY Z LABORATORIUM⁄ / wystawa instalacji

#Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach #Gorlice #Muzeum #Historia #Kultura #Edita Vološčuková

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11248451 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.