Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyEWA BIELECKA, ANNA HASS–BRZUZAN, MONIKA TOHL / CERAMIKA


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2020-06-24 12:08 -+


Serdecznie zapraszamy 3 lipca 2020 roku do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż Ewy Bieleckiej. Wystawa będzie prezentowana do 29 lipca.

EWA BIELECKA, ANNA HASS–BRZUZAN, MONIKA TOHL / CERAMIKA
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2020-07-03 godz. 18:00
do 2020-07-29

Miejsce:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Ewa Bielecka, Anna Hass- Brzuzan, Monika Tohl- artystki w różnych latach ukończyły Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Razem tworzą, prowadzą i organizują pracownię ceramiki artystycznej w zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Uczestniczą w plenerach ceramicznych, gdzie poszerzają swoje umiejętności warsztatowe. Wymieniają doświadczenia, spostrzeżenia. Część efektów ich prac plenerowych można zobaczyć na wystawie w „Dworze Karwacjanów” w Gorlicach. Tworzą prace figuratywne i abstrakcyjne, bardzo różne pod względem formalnym.
Zarażają swoją pasją i przekazują wiedzę uczniom w liceum plastycznym.

Ewa Bielecka - urodzona w Rzeszowie w 1986 roku. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. W 2011 roku obroniła dyplom magisterski na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni prof. Jerzego Nowakowskiego. W tym samym roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 roku została laureatką konkursu „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku” BWA Rzeszów. Jest uczestniczką wielu plenerów rzeźbiarskich oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. Tworzy w różnych dziedzinach artystycznych takich jak: rzeźba, medalierstwo, rysunek, malarstwo. Najbliższa jest jej jednak ceramika. Obecnie pracuje jako nauczyciel w macierzystej szkole w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Ostatnie wystawy, w których brała udział:
2020 r.„Czas ucieka wieczność czeka” V Edycja Medalierskich Rozmów z Janem Pawłem II, Kordegarda Galeria Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. 
2019 „Dookoła stołu” Dom Kultury w Zabierzowie.
2018 „Świadectwo” Galeria u Jezuitów w Poznaniu.
2018 Wystawa indywidualna „Życie Bławatka„, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.
2018 „Życie zadane, Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II” Panteon Narodowy w Krakowie
2018 „Dekalog w obrazach” Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.
2018 „Resurrecio„, Galeria w Krużgankach centrum Wiara i Kultura w Hebdowie.
2017 „Metamorfozy” Dom Polonii w Krakowie.

Anna Hass-Brzuzan - urodzona 12 czerwca 1955 roku w Tomaszowie Lubelskim. W latach 1970 - 1975 uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia w latach 1975 - 1980 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Rzeźby.Dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Jerzego Bandury.Po studiach pracowała jako projektant wzorcarz w fabryce wyrobów ze srebra Polsrebro. Od wielu lat uczy rzeźby i ceramiki w Liceum Plastycznym w Rzeszowie. W 2010 stworzyła program unijny Heca z Pieca. Za jego sprawą powstał nowy kierunek w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego - ceramika artystyczna, do którego napisała autorski program nauczania. Ulubionym materiałem w jakim pracuje jest szamotowa masa ceramiczna oraz porcelana. Tworzy głównie rzeźby kameralne, jest również autorką realizacji większych form w brązie na terenie miasta Rzeszowa (m.in. Karolina Kózka czytająca dzieciom katechizm na osiedlu Projektant, czy rzeźby zwierząt w parkowej fontannie). Inspirują ją techniczne możliwości materiału. W pracach jej często pojawia się gra ażuru oraz koloru. Głównym motywem jej twórczości są przede wszystkim formy zaczerpnięte z natury ukazujące urok dzieci, kobiet, zwierząt i kwiatów. Uczestniczka wielu plenerów rzeźbiarsko - ceramicznych.

Prace swoje pokazywała na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.


Monika Tohl - urodziła się w Rzeszowie w 1979 r. W roku 1997 i na przełomie 2003/04 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 1999 roku ukończyła PLSP im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, zdobywając specjalizację w snycerstwie. Rok 2004 przyniósł jej dyplom z wyróżnieniem na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni Jerzego Nowakowskiego.
Uczestniczyła w wystawach zbiorowych i indywidualnych, polskich i zagranicznych.
Autorka wystawy zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i malarstwem, jest nauczycielem ceramiki artystycznej i rzeźby w rzeszowskim Zespole Szkół Plastycznych.
2001- 2 miejsce w międzynarodowym plenerze rzeźbiarskim w Luksemburgu (Lorentzweiler)
2003 – wystawa rzeźby i rysunku w Luksemburgu
2004- Pałac Sztuki w Krakowie, najlepsze dyplomy ASP
2007 – wystawa w Dworze Karwacjanów w Gorlicach
2007 – Galeria Miejska w Bardejowie
2007 – Pasaż Tertila w Tarnowie
2010- BWA Rzeszów
2010 – 5 x TOHL- wystawa zbiorowa Gorlice
2011- Galeria Miejska (ZSP) – Rzeszów
2011- wystawa zbiorowa w Pałacu Sztuki w Krakowie    
( Jubileusz 40-lecia pracy twórczej Jerzego Nowakowskiego)
2012- Galeria Miejska (ZSP) - Rzeszów- wystawa artystów pedagogów Polski południowo- wschodniej
2013- Szymbark , wystawa artystów pedagogów
2014- wystawa Jubileuszowa 70-lecia ZSP Rzeszów
2015 – organizacja i udział w plenerze ceramicznym dla uczniów ZSP ( Wrocław-Wałbrzych)
2017 - udział w wystawie pokonkursowej- „W hołdzie Magdalenie Abakanowicz”- galeria r_z ZPAP Rzeszów
2018 – wystawa poplenerowa Chełm, Stary Sącz, Nowy Wiśnicz
20018- udział w wystawie „Obraz, Rzeźba, Grafika roku”- BWA Rzeszów.
2019 - wystawa poplenerowa „Ceramiczne dialogi” – Nowy Wiśnicz, Rzeszów, Gorlicefb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 6805564 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ