Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej   OK, rozumiem  

Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyJózefina Piotrowska - malarstwo


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2017-10-06 21:03 -+


Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel”, Józefina Piotrowska zapraszają na wernisaż malarstwa.

Józefina Piotrowska - malarstwo
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2017-10-20 godz. 18:00
do 2017-11-15 godz. 16:00

Miejsce:
Kasztel - Szymbark
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Wstęp wolny


Wernisaż wystawy malarstwa 20 października 2017 roku o godzinie 18.00 / foyer kasztelu

Józefina Piotrowska-Szukalska
Urodzona 29 sierpnia 1985 roku w Gorlicach. Absolwentka państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła dyplom w pracowni profesora Henryka Cześnika. Obecnie mieszka w Beskidzie Niskim (Gorlice). Zajmuje się malarstwem, tworzeniem lalek, figur przestrzennych oraz ilustracji.

Motyw lalki, interpretowany jako metafora zagadkowości natury ludzkiej, wiedzie w stronę fundamentalnych pytań o autonomię, tożsamość i godność osoby. Czy jest w nas coś więcej, prócz min, gestów? Czy jesteśmy marionetkami w rękach losu lub może kogoś innego, kto lepiej niż my sami zna tajemnice naszego wnętrza?

Wydaje się, że przesłanie stanowi dramatyczne wyartykułowany przez artystkę problem samotności i słabości człowieka w świecie pełnym przesytu – iluzorycznym bo stworzonym przez reklamy i audiowizualne media. Człowiek w sztuce Józefiny Piotrowskiej-Szukalskiej staje się „duszkiem”, ułomnym wytworem na wpół realnego tego świata. Współcześni filozofowie stawiają pytanie o tożsamość „ja”. Kiedyś pytano, czy człowiek ma duszę? Dziś stawia się pytania, czy nie jest on tylko sumą wyglądów, przypadkowych gestów, fragmentem autonarracji, snem o sobie…


STATSTYKA:

Jesteś naszym 4035474 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.

Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.