Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyKamień, metal, drewno, flesz - wystawa w MBPJ


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-07-10 10:25 -+


Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Kamień, metal, drewno, flesz”.

Kamień, metal, drewno, flesz - wystawa w MBPJ
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-07-08
do 2019-08-31

Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Na wystawie przedstawiamy sylwetki artystów mieszkających w Jaśle bądź z niego się wywodzących. Są to osoby, których tworzywem i środkiem wyrazu jest twardy kamień, delikatne szkło, lśniący metal i… aparat fotograficzny.

Prezentujemy rzeźby: trudne i skomplikowane w odbiorze, pończochowo-lustrzane Karoliny Cygnar, egzystencjalne Tomasza Olbrota, wielkoformatowe Henryka Olszówki, inspirowane folklorem Adama Rąpały i totemiczne artefakty Bogdana Samborskiego.

Trudną sztukę witrażu i tajemnice szkła odsłaniają: Wiesław Czechowicz, Katarzyna Gądek-Smyka i Justyna Mrozek.

Wiesław Telega zabiera na spacer ulicami Jasła, gdzie łatwo można dostrzec kunszt przedwojennych architektów. Kamila Gajda wskazuje kierunek, w którym podąża młoda awangarda fotograficzna. Niezwykłe portrety Natalii Dubiel obudzą tęsknotę za przeszłością i sztuką starych mistrzów. A jeśli jest możliwe sfotografowanie obezwładniającej ciszy, to z pewnością udało się to Bartoszowi Dubielowi. Reportażowe zdjęcia Piotra Żurka dowodzą, że świat nie ma granic. Tomasz Kasprzyk odsłania nekropolie, zakony klauzurowe i miejsca, gdzie zaciera się granica między sacrum i profanum. Marek Maczuga w ciągle zaskakujących odsłonach ukazuje tajemniczy mikroświat liści i udowadnia, że przyroda jest genialnym architektem.

Wystawa czynna lipiec - sierpień 2019 r., MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 6805483 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ