„LŚNIENIEM PRZYWOŁANE” - Arek Kapłon, Natalia Pacana-Roman, Teodor Włosek / adaptacje fotograficzne tekstów literackich Zygmunta Haupta


Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmy„LŚNIENIEM PRZYWOŁANE” - Arek Kapłon, Natalia Pacana-Roman, Teodor Włosek / adaptacje fotograficzne tekstów literackich Zygmunta Haupta


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2023-09-17 11:59 -+


Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „LŚNIENIEM PRZYWOŁANE” - Arek Kapłon, Natalia Pacana-Roman, Teodor Włosek / adaptacje fotograficzne tekstów literackich Zygmunta Haupta. 15 września 2023 r. (piątek), godz. 18.00 / oficyna dworska przy Kasztelu w Szymbarku.

„LŚNIENIEM PRZYWOŁANE” - Arek Kapłon, Natalia Pacana-Roman, Teodor Włosek / adaptacje fotograficzne tekstów literackich Zygmunta Haupta
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2023-09-15 godz. 18:00
do 2023-10-11

Miejsce:
Kasztel w Szymbarku
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Wystawa organizowana w ramach 9. Festiwalu Zygmunta Haupta.

Projekt „LŚNIENIEM PRZYWOŁANE” wprowadza nas w świat literackiej i wizualnej gry. Zdjęcia stanowią dialog pomiędzy pięknem słowa, a mocą obrazu. Fragmenty prozy Zygmunta Haupta stają się punktem wyjścia do tworzenia unikalnych opowieści wizualnych, oddających głęboką treść, wydobywając z niej emocje, klimat oraz duchową refleksję. Każda fotografia jest swoistym odczytaniem tekstu literackiego. Dzięki delikatnemu światłu, ukrytym detalom oraz wyrazistym kontrastom obrazów jesteśmy prowadzeni w przestrzeń interpretacji, gdzie widz ma możliwość zanurzenia się w znaczeniach i atmosferach. Te obrazy pozwalają spojrzeć na tekst z nowej perspektywy, odkryć nowe aspekty fabuły oraz docenić wielowarstwowość słów.
Prezentacja stanowi wyjątkową okazję, by przenieść się od słowa do obrazu, podążając zmysłami ścieżkami literackimi. Ta wystawa łączy różne formy wyrażenia artystycznego, dowodząc, że literatura i fotografia, mimo różnic w formach, mają zdolność poruszenia zmysłów w sposób niezwykle zbliżony. Projekt pobudza naszą wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym, w jaki sposób słowa Haupta przekształcają się w obrazy. Jest to próba odpowiedzi na pytanie: Jak można uchwycić magię literatury w kadrze fotografii? Te fotografie to nie tylko obrazy to interpretacje, to rozmowy między obrazem a słowem.

Natalia Pacana-Roman - zdecydowanie najlepiej czuje się w fotografii krajobrazowej, sięga także po tematy lokalne, związane z krajobrazem kulturowym regionu w którym mieszka. Od blisko dekady aparat towarzyszy jej w poszukiwaniu „złotej godziny„, malowniczych mgieł, kolorowych wschodów i zachodów słońca, a także ciekawych osobowości czy wydarzeń. Swoją twórczością najczęściej dzieli się w Internecie - autorka niecodziennika fotograficznego „Gorlickie Pejzaże”, a także albumu o tej samej nazwie. Druga połowa duetu fotograficznego Beskid Bliski.

Teodor Włosek - fotograf amator. Co najmniej dycha fotografowania na karku zarówno cyfrowo jak i analogowo. Lubi i tworzy portret, reportaż i kreację. Fan Beskidu Niskiego, dobrej architektury, lokalnych społeczności i małych miast. Połowa duetu fotograficznego Beskid Bliski.

Arek Kapłon – zniewolony przez malarstwo miłośnik fotografii i grafiki komputerowej. Co więcej, jest współzałożycielem Grupy Artystycznej ARh-, gdzie razem z kreatywnymi duszami tworzył prawdziwą magię kina. W jego fascynujących poszukiwaniach artystycznych inspiracja płynie z codziennych cudów, jakie tkwią w zwykłych rzeczach: kształtach, figurach i formach, które spotyka na ulicach, ścianach, szyldach, plakatach i wszędzie tam, gdzie kultura popularna zostawia swoje ślady. W jego dziełach można dostrzec fascynujący taniec pomiędzy abstrakcyjnymi kształtami i postaciami. Te elementy wzajemnie się przenikają, tworząc nieustannie zmieniającą się rzeczywistość. Arek umiejętnie bawi się formą i stylem, tworząc dzieła, które zaskakują i inspirują. Jego niepowtarzalne prace zdobią już wiele prywatnych kolekcji, zarówno w Polsce, jak i za granicą, przynosząc uśmiech na twarze miłośników sztuki z całego świata. Uwielbia dobrą literaturę i trudną muzykę.


#Kasztel w Szymbarku #Szymbark #Muzeum #Historia #Kultura #Teodor Włosek #Natalia Pacana-Roman #Arek Kapłon

fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 11390253 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.


POGODA TERAZ
Temperatura: 4 °C Prędkość wiatru: 6.9 km/h Kierunek wiatru: 348 °
Ciśnienie: 981 hPa Wilgotność powietrza: 99.9 %
Źródło: TECH - Michał Czechowicz
stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.