Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyĽudmila Bujdošová „Na szkle malowane”


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2019-10-16 10:18 -+


Muzeum Regionalne w Jaśle w ramach współpracy z Muzeum Centrum Kiltury w Trebiszowie, zaprasza na wystawę słowackiej artystki Ľudmily Bujdošovej zatytułowaną „Na szkle malowane“.

Ľudmila Bujdošová „Na szkle malowane”
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2019-10-25 godz. 17:00
do 2019-12-06

Miejsce:
Muzeum Regionalne w Jaśle
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Podczas wernisażu
WSTĘP BEZPŁATNY. Wernisaż wystawy z udziałem autorki prac odbędzie się 25 października o godz. 17.00.

Ľudmila Bujdošová, urodzona w Koszycach, jest absolwentką Szkoły Sztuki Użytkowej w dziedzinie zdobienia ceramiki i porcelany, a następnie Studium konserwacji i restauracji malarstwa. Studiowała również na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Preszowie. Maluje na szkle od 2007 r. Uczestniczy w różnych wydarzeniach, targach i festiwalach związanych z rzemiosłem artystycznym, na których prezentuje swoje prace.

Jako pedagog stara się wspierać utalentowane dzieci, inspirując je do wyrażania własnej kreatywności. W jej twórczości żródłem inspiracji jest przyroda. Artystka lubi podróżować i odkrywać nowe horyzonty. Inspiruje ją secesja, tematyka baśniowa i anielskie motywy. Jej filozofią życia jest skupianie się na teraźniejszości oraz czerpanie radości z małych rzeczy. W każdym dniu stara się znaleźć inspirację. Lubi pracować ze szkłem, o którym mówi, że jest kruche jak ludzka dusza, ale ma zdolność przepuszczania światła i rozjaśniania świata w najpiękniejszych barwach. W jej pracach możemy znaleźć obrazy, talerze, wazony, biżuterię.

Wystawy indywidualne:

2011 – Poezja szkła, Aleja Rzemiosła, Koszyce.

2015 – Na szkle malowane, Vranov nad Topľou.

2018 – Na szkle malowane, Muzeum i Centrum Kultury Zemplina Południowego w Trebszowie

Wystawa będzie udostępniona w jasielskim muzeum do 6 grudnia.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 5628599 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ