Cieklin - kolebką narciarstwa polskiego

Informacje Informacje  przydatne organizacje noclegi instytucje wydarzenia firmyMarta Wachel - Opowieści woskiem pachnące


Poleca: Wiesiek  Dział: Wydarzenia Dodano: 2020-03-11 12:39 -+


W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zarządzeniem Wójta Gminy Dębowiec wszystkie imprezy artystyczne zostały odwołane do 31 marca 2020 roku. Wernisaż odbędzie się w innym terminie.

W piątek, 27 marca 2020 r. zapraszamy do Izby Muzealnej - Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie na wystawę Marty Wachel pt. „Opowieści woskiem pachnące”.

Marta Wachel - Opowieści woskiem pachnące
Wydarzenie zakończyło się !

Data wydarzenia:
od 2020-03-27 godz. 18:00
do 2020-05-15

Miejsce:
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie
Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp:
Brak informacji.

Marta Wachel - pochodzi z Nowej Dęby, jednak podążając za głosem serca swój los związała z Jasłem, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. Artystka porusza się bardzo sprawnie w dwóch pozornie odległych i niezależnych obszarach - ikona i batik. I choć obie dyscypliny zdają się być całkowicie odmienne, nadaje im swój niepowtarzalny i indywidualny charakter. Sztuki pisania ikon uczyła się na warsztatach (WDK Rzeszów) i wciąż ją doskonali na zajęciach grupy malarskiej „45+”. Jej drugą miłością jest batik, technika polegająca na nakładaniu wosku i barwieniu tkaniny. Obie, wymagają niezwykłej sprawności warsztatowej. Jednak wyjątkowość prac jaślanki polega na balansowaniu, pomiędzy sztuką naiwną a średniowiecznymi artefaktami.
Twórczo związana jest z Jasielskim Domem Kultury, gdzie od 2015 roku uczestniczy w zajęciach Grupy Malarskiej 45+ pod opieką Anny Brożyny.

Udział w wystawach:

Wystawa zbiorowa „Mozaika kobiecych pasji„- JDK (2019)

Czasowa wystawa batiku - JDK (2019)

Wystawa pokonkursowa - Miejsko-Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim (2019),
III nagroda w IX Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej „Patrząc i Widząc” za pracę „Pieta” i cykl prac.fb


STATSTYKA:

Jesteś naszym 5623472 gościem.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.

stat4u
Poznaj nas RegulaminNeswetter Kopiuj adres © 2011 - 2014 Wiesław Czechowicz - Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione!.
:)
×
  Szanowny Użytkowniku,
używamy ciasteczek, aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania ze strony. Poprzez klikanie w dowolny odnośnik na tej stronie zezwalasz nam na używanie ciasteczek. Zobacz naszą politykę prywatności ⇒ ZGADZAM SIĘ - PRZEJDZ DO SERWISU ⇒    NIE ZGADZAM SIĘ